Картонні кокошники, колодки і цар Антимідас

2 коментувати
Ось тепер ти, справді, про цей день бачив все

Ось тепер ти, справді, про цей день бачив все

Млинці з лопати й колодки на день міста смішні та привабливі тільки в одному випадку - коли це самоіронія

Цар Антимідас небезпечний тим, що не тільки сам перетворює в лайно все, до чого доторкнеться, але й царство своє з не дуже передової, але ще пару років тому більш-менш адекватної країни, перетворює в Антимідасію. Здатну культивувати лайно, тільки лайно, і нічого крім лайна.

Ось, здавалося б, млинці на лопаті. Ну, класна ідея. Ну, правда, "ржачний" задум, туристичний атракціон, веселий і прикольний, здатний приваблювати натовпи любителів селфі. І основна фішка - саме совкова лопата. На дерев'яній лопаті для випікання хліба - банально і нецікаво. А на совковій – ну, "ржачно" ж. Протри її оцтом, пофарбуй безпечною харчовою фарбою, стань на ходулі - все, готовий атракціон для ярмарку на площі. Це як смаження яєчні на вугільній лопаті в паровозній топці. Це "офігенно", дотепно, оригінально.

Але варто тільки відгородити людей від млинців парканом, і все. Смішний і "ржачний" атракціон перетворюється в корівник, у годування бидла з лопати, в огидну, не варту людської гідності річ.

Або рубка капусти шашкою на день міста. Ну, "ржачно" ж. Ну, прикольно ж. Блін, ну це ж "офігенний" туристичний атракціон. Я такого ніде не бачив. Натовпи людей залучати можна. Я б із превеликим задоволенням - так шаблею по капусті, "раззудись рука, размахнись плечо", селфі, і всім весело, всі регочуть, діти пишаються татом, мужики нишком хваляться своєю відвагою. Такі речі - млинці на лопаті, яєчня в паровозній топці, рубка капусти шашкою - при нормальному підході взагалі можна зробити візитною карткою московського карнавалу. Люди саме за цим їхати й будуть. Це як кидання помідорами в Іспанії або день фарб в Індії. Це незвично, оригінально, туристично привабливо, дотепно, а головне - своя фішка, своя власна, яку вдалося знайти.

Варто на дівчину в колодках начепити кокошник, і "ржачний" задум перетворюється в феєричний кошмар

Але достатньо лише перетворити це в фотосесію колишнього губернатора Тюмені в оточенні чоловіків у гусарських мундирах і хлопчиків у ківерах, і з очей починає йти кров. Хто це? Навіщо це? Чому? Навіщо гусари? Чому гусари? Чому ківери? Ми що, знову французів двісті років тому перемогли?

Те ж саме і з колодками. Блін, ну це прикольно. Є ж цілий музей тілесних покарань. Квиток - щось типу рублів сімсот. Народ валом валить! А тут з доставкою. Хочеш побути трошки в колодках? Сто рублів. З різками по дупі? Сто п'ятдесят. Бабло лопатою гребти можна.

Але варто тільки на дівчину в колодках начепити картонний кокошник - і "ржачний" задум за помахом античарівної палички перетворюється в якийсь повний, абсолютний, феєричний кошмар.

Такі речі "офігітєльні", "ржачні" й привабливі тільки в одному випадку - коли це самоіронія. Стьоб. У тому числі й над своїм власним темним минулим. Але варто тільки одягти картонний кокошник, варто тільки приплести сюди Велич, Історію, Двохсотлітню Перемогу, Духовність, Винятковість, Державність, Плоскінність, Золоті Куполи і Велич, розставити скрізь рамки металошукачів, загони та огорожі і три дивізії ментів з автозаками - і більш-менш адекватна ще зовсім недавно країна перетворюється на повну, еталонну Антимідасію. Здатну перетворювати в лайно все, до чого доторкнеться. Навіть золото.

Вчора я їх з танцями кріпаків у плоскінних сорочках недооцінив. Ось тепер ти, справді, про цей день бачив все.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.