Як вижити під обстрілом: інструкція

1 коментувати
Від того, як швидко ви навчитеся визначати тип боєприпасу по звуку, розриву, пострілу і знаходити укриття, залежить ваше життя

При обстрілі швидко впасти теж не так просто. У русі найпростіший спосіб - пірнати в землю. Саме пірнати, як у воду. Але він травмонебезпечний. Особливо в місті. Камені, уламки, арматура, шматки бетону, скло. Ось тут людина показує, як грамотно і дуже швидко впасти через скручення коліном на спину. Психологічно простіше лежати, зарившись обличчям у землю, але практично це не має значення.

Пам'ятайте, що обстріл найбільш небезпечний на твердій поверхні - кам'яний грунт, міські стіни, асфальт, промерзла земля. Снаряд не встигає при падінні заритися в землю і дає осколки по поверхні. Плюс вражаючий ефект посилюється осколками каменів. При падінні ж у м'яку землю снаряд відносно безпечний. Відносно. Значна частина осколків залишається в землі, інша - йде навісом над поверхнею. Тож якщо ви швидко впадете, то шанси залишитися в живих досить високі.

Снаряд дає осколки віялом та навісом за напрямком руху. Плюс тому може відлетіти дупа снаряда, шматок металу розміром з два кулаки. Міна розривається моментально і дає осколки в усі сторони паралельно землі. Стриже траву. Від того, як швидко ви навчитеся визначати тип боєприпасу по звуку, розриву, по пострілу і, виходячи з цих обставин, знаходити укриття, залежить ваше життя.

Після розриву відразу вставати не треба. Осколки можуть летіти ще досить довго

Після розриву відразу вставати не треба. Осколки можуть летіти ще досить довго. Кілька секунд. Власне, при розриві саме артилерійського снаряда уламки небезпечні швидше на вильоті, тому що за балістичною траєкторією вони прилетять якраз вам у голову, ніж при розриві за тридцять метрів - у цьому випадку вони швидше за все пройдуть над головою. Все це стосується тільки м'якого ґрунту, повторюся. Осколки летять метрів до п'ятисот. Великі осколки на вильоті вже видно. Від них навіть можна ухилитися.

У містах при обстрілі найкраще укриття - підвал. У підвалі - арки в проходах або місця під перекриттями. Взагалі, в будинку найкраще місце - під перекриттями або в арках проходів. Менша ймовірність, що притисне  плитами, що падають.

Поділіться цим. Час такий, що ці знання можуть багатьом знадобитись. Комусь вже зараз, комусь у майбутньому. І потренуйтеся падати, як на відео. Можливо, колись це зможе врятувати вам життя.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.