Як вилікувати Росію

22 коментувати
Телебачення в країні виявилося найпотужнішим інструментом пропаганди. Найпотужнішим. Такого не було ще ніколи в історії. Тут можна переконати у чому завгодно. Що з цим робити?

Росія – це країна, яка управляється зомбоящиком. Борису Березовському приписують такий вислів: "Дайте мені пульт від телевізора, і через півроку я зроблю президентом табуретку" – і він має рацію. У кого в руках джойстик від Першого каналу – той і цар гори.

Як ми бачимо, на даний момент даній країні можна нав'язати будь-яку конструкцію – про те, що ми всіх перемогли в Сирії, і про те, що нас в Сирії немає. Про те, що бандерівці розіп'яли хлопчика, і про те, що потрібно виконувати Мінські угоди. Про те, що був незалежний референдум і що «ми ніколи і не приховували». Про те, що ми збили транспортний літак, і про те, що ми нічого не збивали. Про те, що це був український «Су». Про те, що це була ракета. Про те, що ми ніколи й не заперечували, що це «Бук», але це – український «Бук». І так далі.

Дайте мені телебачення, і я вам гарантую – через півроку тут будуть цілувати Сполучені Штати в попку, змінюваність влади стане національною ідеєю, Крим захочуть повернути 99% росіян, а при бажанні і Степан Бандера стане національним героєм.

"Дайте мені пульт від телевізора, і через півроку я зроблю президентом табуретку"

Але є проблема.

Це будуть не власні думки. Це будуть думки, вкладені в голову телевізором.

Чи цікава така країна, яка в будь-яку сторону управляється джойстиком?

Особисто мені – ні.

Тому що поверни настройки джойстика в вихідне – і буде все те ж саме. Шовінізм, імперськість, велич, ксенофобія, націоналізм, мракобісся та інше середньовіччя.

Це виліковується тільки освітою. Як Німеччину двадцять років лікували денацифікацією, так і Росію, після декомунізації, доведеться виліковувати дезомбованістю. Освіта. Це має бути гігантський національний проект на десятиліття. Навчати, навчати та навчати. Починаючи з дітей. Вирощуючи нові покоління. На дорослих вже можна махнути рукою – тут вже нічого не виправити.

Критичне мислення і здатність думати самостійно – ось що має стати новою національною ідеєю. Інакше тут нічого не вийде. Країна, яка живе в міфі, а не в реальності, може тільки деградувати.

Телебачення виявилося найпотужнішим інструментом пропаганди. Найпотужнішим. Такого не було ще ніколи в історії. І справа навіть не в Кисельові. Це насіння лягло вже на підготовлений грунт. Я практично впевнений – ніякий кримнаш не був би можливий без всіх цих серіалів про ментів, слідчих, вбивства, викрадення, бригаду, кілерів, «розслідування» про маніяків, про дитячих гвалтівників, про людське м'ясо в трилітрових банках і чорнуху, чорнуху, чорнуху. Ніякий кримнаш не був би можливий без попередньої десятирічної артпідготовки у вигляді «Аншлагу» і «Дому-2».

Зробіть замість подзаборних шоу, побудованих на чорнусі, моральній деградації, моральній ідіотії, душевному стриптизі, сечостатевому гуморі – про Соловйових-Кисельових я промовчу, це просто вже психотропна зброя проти власного народу – зробіть замість них головним федеральним каналом Discovery – і країна сама зміниться через десять років.

Але є проблема номер два.

Для того, щоб почати цей процес, необхідно телебачення. А телебачення зараз в руках у тих, хто під страхом смерті не хоче, щоб цей процес почався. І щоб зіпхнути їх звідти, необхідно телебачення. А телебачення в руках у тих...

Замкнуте коло.

Але є і третя проблема.

Я, на жаль, не впевнений, що все тут припиниться відносно плавно і безкровно. Я, на жаль, прихильник тієї теорії, що тут буде черговий біг-барабум, море крові, ДНР від моря до моря з алкоголіками на блокпостах і десятки локальних воєн всіх проти всіх.

І, на жаль, я не впевнений, що після того, як все тут затихне і на руїнах виникне новий лідер – а він, швидше за все, буде вже більш-менш демократичним, якщо тільки знову не переможуть людожери – у нього в зруйнованій злиденній країні буде можливість відмовитися від такого потужного інструменту впливу.

Так що, я думаю, що найбільш вірогідним варіантом буде – перемикання кнопки джойстика в іншу сторону.

А потім, коли він потрапить в руки іншим людям – у зворотню.

І так по колу.

В рамках проекту  "Журналістика без посередників"

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.