Як Москва сама будує собі революцію

6 коментувати
Геніальне стратегічне рішення: притягти в місто, яке і так задихається, ще мільйони людей, підсадити їх на кредити та іпотеки, а потім грюкнути економіку об стіну

Сьогодні вперше був у поліклініці, які показують по телевізору. Все як у кіно - реєстраційна стійка, електронне табло, євроремонт, чисто, акуратно, культурно, лікарі, техніка на рівні - все супер-пупер. Загалом, з п'яти наших поліклінік в окрузі, по яких розкидали лікарів і пацієнтів після реформування - це перша, в якій видно і реформу, і нафту за сто п'ятдесят. Ну, хоч щось.

Але тільки ми туди не потрапили. Таджики, яких раніше в будь-який снігопад, у будь-який час доби, сотнями виганяли на дороги - роз'їхалися, ач ти яке діло, а взимку неждано-негадано - ну, як зазвичай - снігопади. У наш двір, наприклад, за півтора тижні тільки вчора прийшла група двірників - мало, чоловік п'ять лише, зате расово вірних, всі росіяни - і не те, щоб ось прямо-таки зовсім почистили, але в цілому з середини на узбіччя відгорнули. Взагалі, давненько такого не було, звичайно.

Така ж ситуація і на дорогах. Зрештою в поліклініку - яка після реформування у нас тепер за десять кілометрів, в сусідньому районі - ми запізнилися.

Ну, принаймні, у них гроші на цей їх чортів реагент скінчилися. Черевики чисті, машина чиста, дороги - біленькі, нечищені, красиві. Хоч якась радість у цьому лайняному житті.

На АЗС, коли називають суму за повний бак, вже не матюкаюся. Нафта впала в п'ять разів, бензин - ні фіга.

"Я скасую точкову забудову!". Скасував. Не посперечаєшся. Містами почав будувати

Взагалі, не встигаю я за цим життям, звичайно. От зовсім. Коли я починав свою трудову діяльність, хорошою зарплатою було тридцять тисяч рублів. Коли я став заробляти тридцять тисяч, це була вже половина необхідної для Москви суми. Тепер - за бак бензину дві тисячі.

Поки їхав, слухав Алексашенка, котрий якраз казав, що середньорічний рівень інфляції у нас - десять відсотків, при тому, що у розвинених економік вважається межею два відсотки, і коли наші великі економісти, які "при ціні нафти нижче вісімдесяти ринок обвалиться", кажуть, що хочуть звести інфляцію до трьох відсотків, на них дивляться, як на ідіотів.

Ну, те, що нормально жити в цій країні я не буду ніколи, я, загалом, вже зрозумів. Стабільність, чого вже там.

Після поліклініки навігатор повів якоюсь новою трасою. У нас там постійно був пустир. Ну, тобто ось поліклініка закінчується - і все. Якісь там котеджики, дачки, а далі - ліс і нічого.

Зараз... Блін, друзі мої. Я реально офігів. Там місто. Натуральне місто. Вони зафігачили туди натуральне місто розміром з райцентр нечорноземної смуги!
Чортова хмара багатоповерхівок, торгові центри, якісь кінотеатри, дороги, розв'язки, натовпи людей, і - будівництво, будівництво, будівництво. Людей і так напхом. А вони будують.

Я не знаю, куди вони ці мільйони тягнуть. Я не знаю, що вони з ними будуть робити. Я не знаю, куди вони всі ці нові мільйони людей хочуть подіти. Садове Кільце не може вмістити більше, ніж воно може. Не можна побудувати одну ніби як нову трисмугову дорогу для мікрорайону, який її потребує, а потім вліпити туди ще п'ятнадцять таких само.
Їхав, дивився обабіч, підбирав щелепу... Виродки просто знищують місто. "Я скасую точкову забудову"! Скасував. Не посперечаєшся. Окремими будинками більше не будує. Містами почав будувати.

Десять відсотків країни і так вже живе в цьому місті. Десять відсотків! А вони все новим і новим впарюють лайняні квартири під красиві мрії.

Цікаво, коли нафта буде по десять і в бізнесі настане повний колапс і провалювання в чорну діру, куди вони всіх цих людей подінуть?

Ці хлопці самі собі будують революцію. Ось у буквальному значенні - своїми власними руками. Баштовими кранами. Тракторами. І бетономішалками. Саме будують. І саме революцію.

Притягти в місто, яке і так задихається, ще мільйони людей, підсадити їх на кредити та іпотеки, створити нову точку напруги, дати їм необгрунтовані очікування, а потім взяти і з усього розгону грюкнути їм економіку об стіну, залишивши в боргах і з коритом, але без заробітку.

Категорично вітаю. Це просто геніальний хід. Геніальне стратегічне планування. Я завжди в них вірив. Молодцем.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.