Як мене і Захарченка прослуховували через блюдце

6 коментувати
Ніякий Чак Паланік не зможе накрутити таких сюжетів, який придумує наше сучасне життя

Коли ти стикаєшся з цим життям в повен зріст, ніс до носа, і починаєш його описувати, неминуче помічаєш один цікавий ефект. А саме – в якийсь момент люди перестають тебе розуміти. Навіть твої друзі починають підозрювати в якійсь неосудності. Ну, тому що всі, ну, вже перебір. Ні, ми розуміємо, фальсифікація виборів, зомбування населення, КДБ, кривавий Путін, але не до такої ж міри, друже. Ну, щось ти зовсім вже. "Демшиза", "параноїк", "стукнутий на всю голову воєнкор" і так далі.

Зібралися ми в цю п'ятницю з друзями журналістами, сиділи, випивали, терли за життя. Прийшов ще один мій товариш, активіст. І я розповів історію, як ми з ним, готуючи в Москві якісь події... загалом, зустрілися тоді поговорити, коротше. Пішли в кафе, яким володіє його знайомий. Замовили чай. Зелений, як зараз пам'ятаю. І ще я попросив попільничку. Підходить офіціант, чай не несе, але ставить на стіл блюдце. Одне. У деяких місцях замість попільничок використовують блюдця, накриті мокрою серветкою. А це без серветки. Ну, добре. Закурюю, струшуючи попіл в блюдце. Підходить офіціант. Ставить попільничку. Блюдце очищає. Але не прибирає. І чай не приносить. І взагалі якийсь дивний.
Тут у мого товариша дзвонить телефон. Він каже "так", слухає кілька секунд, потім кладе трубку і вимовляє одну фразу: «Встаємо, йдемо».

Встаємо, йдемо.

З'ясовується, що дзвонив його друг, власник кафе. Виявляється, коли ми зайшли і сіли за столик, до офіціантів підійшов чоловік, показав посвідчення, дістав з портфеля це блюдце і сказав поставити нам на стіл, але ні в якому разі не ставити на нього нічого гарячого. Тому, власне, і чай не несли.

Навіть твої друзі починають підозрювати в якійсь неосудності. Ну, тому що всі, ну, вже перебір

А блюдце таке, загалом, звичайний дешевий китайський ширвжиток, через "Алі-експрес", напевно, купують, як зараз, але тільки трохи товстіший – я особливо не розглядав, ну блюдце і блюдце – але мені здалося, що ніби як пластикове.

І ось я розповідаю цю історію і бачу в очах ту ж реакцію - ну, друже, ну, блін, ти на грунті своєї боротьби з кривавим режимом зовсім вже головою поїхав, ну який КДБ, яке шпигунське блюдце, ну про що ти....

Ця розмова була в минулу п'ятницю.

"Полковник Захарченко заявив, що ФСБ прослуховувала його в "Кофемании" через тарілку.
У ресторанах і кафе часто приносять так звану "тарілку". У ресторані біля Славинського провулка, на Великій Нікітській в "Кофемании" мені приносили спеціальні тарілки, через які ведеться запис. Так само було в "Кітчен Вілладж", і ми відразу це зрозуміли. Це було настільки очевидно, що ми стали жартувати, і завжди все знали, що проти мене ведеться відеозапис", — повідомляє нам сьогодні Лайфньюс.

Я ж кажу, ніякий Чак Паланік не зможе накрутити таких сюжетів, який придумує наше сучасне життя.

Ну чого, хто тут параноїк і стукнутий на всю голову воєнкор-то? Це я ще про "підводний човен" не розповідав.

В рамках проекту «Журналістика без посередників».

Публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.