150 тисяч росіян проти війни

26 коментувати
Чисельність населення Москви – приблизно дванадцять мільйонів чотириста тисяч

На марш проти їх нападу країни на Україну вийшло – ну, візьмемо за наймаксимальнішими оцінками – сто п'ятдесят тисяч осіб. "Білий лічильник" говорить двадцять шість, але Бог з ним, хай буде максимум з озвучених. Коли ніяких репресій не було. Коли за це не звільняли з роботи. Не розстрілювали. Не засилали на Колиму. Коли все, що потрібно було зробити – це просто встати і доїхати на метро до проспекту Сахарова в Москві. Просто відірвати п'яту точку і доїхати. І сказати: "Ні. Не від мого імені".
Це змогли зробити сто п'ятдесят тисяч осіб.

Чисельність населення Москви – приблизно дванадцять мільйонів чотириста тисяч. Хоча, за припущеннями, насправді більше, близько п'ятнадцяти.

Росстат нам говорить, що співвідношення громадян, які не досягли трудового віку (16 років) по відношенню до дорослих – коливається в районі 16-17%. Ок, додамо хворих, неходячих, зовсім вже лежачих людей похилого віку, доведемо до двадцяти відсотків. Це два з половиною мільйони.

Дванадцять мільйонів п'ятсот тисяч мінус два мільйони п'ятсот тисяч – десять мільйонів. Сто п'ятдесят тисяч з десяти мільйонів – це 1,5%. Півтора відсотка.

Півтора відсотка змогли вийти і хоча би просто сказати "ні".

За межами – по всьому периметру – цю країну вже ненавидять

Добре, піднімемо вік прийняття рішення до двадцяти років, додамо всі-всі-всі можливі поважні причини (поважні, розмови на кухні сюди не стосуються), збільшимо потенційне число охочих вийти на марш, але вони не зуміли це зробити, тому що зламав ногу, потрапив під лавину, апендицит лопнув, захворіла дитина, полетів у відрядження, сидів з дітьми – в неймовірні сім разів і округлимо аж до десяти відсотків.

Ось цим 10% москвичів, громадян, людей, що сказали "ні війні" – а насправді, звичайно, і п'яти не буде – хоча би сказали, хоча би просто це – я співчуваю.

Що буде з усіма іншими дев'яносто п'ятьма відсотками, які від їхнього імені дозволяли і дозволяють досі, зносити "Градами" будинки, квартали, населені пункти в сусідній колишній колись братній країні – мені плювати.

Куди їх переселять, де вони будуть жити, чи в собачих будках, чи в чистому полі, чи в бараках ГУЛАГУ, чи під собачим конвоєм у вагонзаки їх будуть заводити – мені зовсім, геть, категорично плювати.
Вони не протестують проти вбивств, які саме зараз тривають, в цей момент! Від їх імені! Десять тисяч загиблих. Мільйони біженців!

Мовчать.

Дев'яносто відсотків населення цього міста для мене перестали існувати ще тоді.

Отже, мої дорогі опозиційні друзі... Так, я знаю, що для того, аби просто хоча би вийти на мітинг хоча б навіть у загін, у сучасній Росії вже потрібна частка мужності. Але, ні, не кажіть нічого про нещасних бабусь, про свавілля влади, про те, як ви "боретеся". А ще більше – не постіть фотки сьогодні з мітингу, а завтра з Монако, гаразд? Тому що борються – у Водяному. І в Широкиному.

І ось доти, доки у вашій стрічці не з'являться фотографії, як ви в Дніпропетровському шпиталі бинти за пораненими перете, поки не станете їздити не до Барселони з Анталіями, а в Дніпро і Краматорськ, поки не понюхаєте все це м'ясо, яке там по шматочках збирають, не подивитеся у квадратні від болю зіниці, не послухаєте всі ці крики, не відчуєте все це пекло, яке там влаштувала наша з вами країна – не кажіть просто нічого. Інакше, як тільки ви почнете дивуватися, чому за ваші виходи з чолобитними вас не вважають героями, які протистоять режиму, і розповідати про тих бабусь, яких виселяють за МКАД – ви одразу почнете одержувати у відповідь ті потоки ненависті, які і отримуєте. А потім щиро дивуватися цьому і щиро не розуміти. Асоціюєте себе з цим Мордором? Ну, ок. Тримайте за всіх.

Ну і так, повторюся в двадцять п'ятий раз – цей дискурс можливий тільки в Росії. За межами Росії він вже не можливий. За межами – по всьому периметру – цю країну вже ненавидять. Просто ненавидять. І якщо ви асоціюєте себе з нею – приймайте як даність, що і вас персонально будуть ненавидіти теж.

В рамках проекту "Журналістика без посередників"

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.