Пам'яті найкращого журналіста колишнього СРСР

2 коментувати
Майже немає сумнівів в тому, що вбивство було скоєне професіоналами

Важко повірити, що Павло Шеремет мертвий, оскільки він був сповнений життя. Він був активною людиною, любив життя і все, з чого воно складалося. Обід з Павлом завжди був чудовою і веселою подією, він отримував задоволення від їжі, і від вина, що додавалося до неї.

Однак, 20 липня в Києві машина, на якій він їхав, вибухнула. Вбивство Павла, ймовірно, пов'язане з його професійною діяльністю, повідомила головний редактор Української Правди Севгіль Мусаєва-Боровик. 44-річний Павло більше двох десятиліть був видатним журналістом. Одним з кращих і найбільш прискіпливих журналістів у трьох країнах – його рідній Білорусі, Росії та Україні. Він був, ймовірно, найкращим журналістом-розслідувачем колишнього Радянського Союзу, і йому був невідомий страх. Майже немає сумнівів, що вбивство було скоєне професіоналами.

Моє знайомство з Павлом обмежилося його останніми двома роками в Україні, але мені все одно здається, що я добре його знаю. На відміну від інших журналістів, Павло був відкритою книгою. Він хотів розповісти вам все, що знав, і я ні в кого не зустрічав такого ентузіазму до розкриття правди. У розмовах Павло часто перевіряв інсайдерську інформацію, аналізуючи її на основі позитивних або негативних відгуків. За час наших з ним зустрічей я дізнавався від нього про Україну більше, ніж ще від кого-небудь. Його знання були вищого рівня, як і аналітичні здібності, чесність, ясність розуму – все це робило його колонки і радіоефіри дуже точними і важливими.

Наснага і відкритість робили Павла відмінним інтерв'юером

Ще однією відмінністю Павла від інших видатних репортерів було те, що він завжди залишався позитивним і любив життя. Гіркота була йому невідома. Його натхнення і відкритість робили його відмінним інтерв'юером. Він брав інтерв'ю у відомих українських особистостей, і вони розповідали йому набагато більш важливі речі, ніж іншим.

В останні п'ять років життя в Києві Павло працював у чудовому інтернет-виданні Українська Правда і вів ранкове шоу на Радіо Вести. Він був партнером Олени Притули, співзасновниці УП. Нагадаю, в 2000 році було вбито співзасновника Української Правди " Георгія Гонгадзе, і ім'я того, хто віддав наказ про вбивство залишається нерозкритим. Так, Олені доведеться пережити ще одне вбивство.

Дуже сумно, що таку видатну людину і чудового журналіста було вбито.

Переклад НВ

Новое врем володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Андерса Аслунда. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал Atlantic Council

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.