Скільки Україна втратила через агресію РФ

2 коментувати
Весь економічний спад останніх двох років можна пояснити російським вторгненням

Я позитивно оцінюю прогрес України у сфері реформ. У цьому році прийняли понад 360 законів, в основному реформаторські. Величезна робота.

Крім цього, дуже багато зроблено в енергетичній сфері. Енергетичні дотації зменшили з 10% в минулому році до 2% у нинішньому. Це були найбільш непотрібні державні витрати.

Також ужито багато заходів з дерегуляції економіки, зокрема сільського господарства. І, звичайно, ми бачимо нових молодих людей, особливо в Міністерстві економіки. Є принаймні шість міністрів, які борються зі старою системою. В Україні створили поліцію. Отже, зроблено справді багато.

Але попереду — ще більше. Ми постійно бачимо скандали, особливо багато скарг на судову систему і прокурорів. Хоча скандали — це теж добре. Значить, людям не подобається те, що відбувається. І вони це критикують.

Головна проблема країни — війна з Росією. За підсумками минулого та нинішнього років ВВП знизиться, ймовірно, на 16%: на 7% і 9% відповідно. Звідки взялися ці цифри? 7% — це те, що вироблялося в окупованому Донбасі, 6% — експорт, який не надходить у Росію і 3% — це іноземні інвестиції, які приходять з‑за кордону. Це означає, що весь економічний спад останніх двох років можна пояснити російською агресією.

За підсумками минулого та нинішнього років ВВП знизиться на 16%

Головна проблема — судова система. Всі знають, що в основному всі судді та прокурори корумповані. Потрібно всіх прибрати або принаймні зняти керівництво і замінити його молодими українцями з доброю освітою. Або іноземцями, які будуть перевіряти старих прокурорів і навчати їх.

Андерс Аслунд є учасником 12-ї зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Матеріал опубліковано в журналі «Новий Час» від 11 вересня 2015 року


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.