Путін став зіркою саміту в Туреччині

15 коментувати
Російський президент змінив порядок денний саміту з України на Сирію, змусивши Захід забути про злочини Кремля

16 листопада на саміті G-20 в Анталії Володимир Путін заявив, що Росія пропонує реструктуризувати позику на $3 млрд, видану колишньому президенту України Віктору Януковичу в грудні 2013. Борг підлягає виплаті до 20 грудня.

Це була раптова зміна позиції. До того моменту Кремль наполягав, що хоче отримати повну суму і виключно в термін. Причиною змін є те, що МВФ перехитрив Кремль. У Фонду було старе правило, згідно з яким він не видавав кредити країнам, у яких є необслуговувані борги перед суверенами.

Якщо б Україна не виплатила борг до 20 грудня, вона потрапила б в цю категорію. Але ця практика не закріплена в статутних документах МВФ, а тому рішення повинне прийматися Виконавчою радою МВФ, і той може в будь-який момент відмовитися від цієї політики простою більшістю голосів. Фонд збирався зробити це до 20 грудня за допомогою західної більшості. В такому випадку, МВФ міг би і далі кредитувати Україну, тоді як РФ опинилася б в ізоляції.

Замість цього Путін запропонував, щоб Україна виплачувала Росії по мільярду в рік з 2016 по 2018 рік, а США, ЄС та інші міжнародні фінансові інституції виступили гарантами цих виплат.

Путіну вдалося уникнути остракізму за впертість і почати переговори з Заходом

Це неприйнятно як мінімум з трьох причин. По-перше, це дало б Росії куди кращі умови, ніж іншим власникам облігацій, які погодилися на реструктуризацію – скорочення тіла боргу на 20% з гарантією, що жоден кредитор не отримає кращих умов. По-друге, програма допомоги МВФ на $17,5 млрд розрахована на чотири роки, і грошей на виконання вимог Росії в ній не запланована. І, нарешті, Заходу немає чого платити за спроби Путіна утримати Януковича при владі.

Тим не менш, хід Путіна дуже розумний. Йому вдалося уникнути остракізму за впертість і відкритися для переговорів на міжнародному рівні. Він знову став зіркою саміту G-20, зробивши раптову нову пропозицію. Минулого разу йому це вдалося в 2013 році в Санкт-Петербурзі, коли він запропонував знищення хімічної зброї в Сирії. Нехай його пропозицію і неприйнятна, Росія знову стала великим гравцем на G-20 після ізоляції за агресію в Україні на саміті в Брісбені, коли Путіну довелося виїхати до закінчення саміту.

Путін змінив порядок денний саміту з України на Сирію. Це йому вдалося зробити за рахунок наказу своїм літакам бомбити мирні регіони, змушуючи сирійців кинутися в Європу. В цей же час ІДІЛ здійснила теракти в Парижі, і тому багато європейських політиків тепер хочуть співпрацювати з РФ у боротьбі з ІДІЛ, забувши про інші її дії. Те, що Росія посилила військову агресію в Україні в останні тижні, Захід, схоже, не дуже турбує.

Оригінал опублікований на сайті Atlantic Council

Переклад НВ

НВ володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Андерса Аслунда. Републікування повної версії тексту заборонено.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.