Пік популізму. Головна загроза майбутньому України

1 коментувати
Україна переживає третю за свою історію хвилю реформ. Щоб вона була успішною, країні потрібно уникнути скочування в популізм

Зараз в Україні настає пік популізму. Візьмемо, наприклад, реформу газових тарифів, яку уряд провів першого квітня. Якщо ви бачите партії, які зараз пропонують відмовитися від цього рішення і скоротити тарифи наполовину, то можу вас запевнити: вони не борються з олігархами, а просто займаються популізмом і тим самим допомагають попередній олігархічній системі.

Для того, щоб реформи були успішними і принесли результат, потрібно, щоб правоохоронні органи знову запрацювали, і тут прем'єр має рацію – це не в його компетенції. Головною проблемою української правоохоронної системи є прокуратура і суди. Вони наскрізь корумповані, і країні потрібна повна люстрація прокурорів і суддів.

Парламент прийняв, як мені здається, непоганий закон (про очищення влади – НВ), який підписаний президентом, але цей закон не працює: своїх місць у результаті процедури люстрації позбулися всього 2 тисячі осіб. І до цього питання треба повернутися, інакше на верховенство права в Україні сподіватися марно.

За своє існування Україна пережила три великі хвилі реформ. Першу в 1994 році, коли президентом став Леонід Кучма. Тоді Україна нарешті зупинила гіперінфляцію і стабілізувала ціни.

Вперше і президент, і прем'єр є представниками парламентської більшості

Друга хвиля реформ мала місце в 2000 році, коли Україна провела достатню дерегуляцію приватизації, щоб знову почати економічне зростання.

Тепер же йде третя хвиля реформ. Вперше і президент, і прем'єр обидва є представниками коаліції, парламентської більшості. Подивіться на країни Балтії: у перші десять років реформ вони змінювали один уряд за іншим. Це ознака політичної нестабільності, але в період реформ це нормально.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.