Головна проблема України

1 коментувати
Нинішня проблема країни – не старі олігархи, а нові держуправлінці

Поясню чому. У період з 2013-го по 2016-й олігархи в Україні багато втратили, разом з частиною свого впливу, як на економіку, так і на пресу. Навіть багатство Ахметова, за даними Forbes, скоротилося приблизно на 85% до $ 2,9 млрд., Приблизно така ж ситуація й у інших - втрата двох третин свого капіталу. Війна на сході і дерегуляція завдали їм великої шкоди.

Тому нинішня проблема України - все ж не старі олігархи, а державні управлінці, в основному з парламенту, але також і з адміністрації президента. Вони заробляють не на приватних, а на державних підприємствах, і корпоративному рейдерстві, завдяки контролю над прокуратурою, судами та СБУ.

Ліками в цій ситуації має стати скасування Генеральної прокуратури, що абсолютно невиправдана і покриває вимагання. Слід створити справжню прокуратуру. А також довести до кінця судову реформу.

Ліками в цій ситуації має стати скасування Генеральної прокуратури

Можна сказати, що дерегуляція загалом відбулася. Головними кроками стали уніфікація цін на енергоносії і скасування всіх видів субсидій в бюджеті. ProZorro також є життєво важливим елементом реформ. Що необхідно прямо зараз, так це реформування держслужби. Що стосується антимонопольних комітетів, то в справі поліпшення регулювання економіки вони не дуже ефективні по всьому колишньому Радянському Союзу. В основному ці органи працюють заради контролю над цінами, їх краще всього скасувати. Це не панацея.

Якщо говорити про інші країни пострадянського простору, то можна згадати, що в Росії, Казахстані та Латвії були такі ж впливові олігархи. У Росії Путін з поплічниками фактично змінили олігархів, зберігши ту ж структуру. У Казахстані президент Назарбаєв узурпував багатство олігархів на благо своєї сім'ї. У Латвії олігархи були розорені і втратили політичну владу в період фінансової кризи 2008-2009 років - демократія перемогла. Щось подібне відбувається зараз в Україні.

Так що Києву сьогодні загрожують не старі олігархи, а нові державні управлінці. Такі як Ігор Кононенко, але не тільки він.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.