Примусьте вашого партнера змінитися: п'ять порад

1 коментувати
Силою змінити іншого неможливо. Але це не означає, що не можна надихнути на зміни

Всі кажуть, що ви не змусите свого партнера змінитися і, більше того, не повинні навіть намагатися це зробити. Потрібно приймати його чи її зі всіма недоліками. І хоча ви дійсно не можете змусити людину змінитися – він або вона повинні самі хотіти – способи вплинути на поведінку інших є.

Ці п'ять простих кроків не тільки збільшать ймовірність зміни поведінки – часто вони допомагають партнерам стати ближчими один до одного.

1. Зрозумійте, в чому причина відсутності змін

Поведінкові особливості рідко проявляються безпричинно. Зазвичай, є щось глибинне, що підштовхує вашого партнера щоразу повторювати певні дії. Наприклад, якщо ваш хлопець кожну ніч перетворює на вечірку – не спить допізна і постійно напивається, як правило, це пояснюється не тільки незрілістю. Порада «подорослішати не переконає його змінитися, навпаки - може призвести до охолодження між вами.

Замість цього запитайте його, що він отримує завдяки вечіркам. «Тебе це розслабляє? Знімає стрес? Так ти уникаєш відповідальності?». Спробуйте зрозуміти, що спричиняє таку поведінку, перш ніж намагатися його змінити.

2. Не поспішайте з порадами

Поради, зазвичай, виявляються не найефективнішим способом зміни поведінки інших людей – з низки причин. Озвучені поради часто сприймаються, як засудження або критика, і тим самим підштовхують людину продовжувати колишню поведінку.

Але як тільки ви витратите час на те, щоб зрозуміти, що є причиною відсутності змін, ви можете почати вносити пропозиції щодо більш глибокої проблеми. Такій версії поради людині важче чинити опір, оскільки він або вона самі відзначили цю причину і назвали її проблемою.

Озвучені поради часто сприймаються, як засудження або критика

Щоб зробити ваші пропозиції ще більш дієвими, перефразуйте те, як ваш партнер описав більш глибоку проблему, перед тим, як радити що-небудь змінювати. Повторення його власних слів змусить його відчути, що його розуміють і не намагаються судити. Перефразування – відмінний спосіб посприяти змінам.

3. Моделюйте поведінку, до якої ви хочете спонукати

Найчастіше люди починають давати поради, коли хочуть змінити чиюсь поведінку, але є набагато ефективніший спосіб спонукати до змін. А саме – змоделювати бажану поведінку. Моделювання ефективне з трьох причин:

- Ви показуєте, а не розповідаєте. Ви на практиці демонструєте партнеру, як можна поводитися по-іншому.

- Це позитивний, а не негативний підхід. Ідея моделювання «Подивися, як можна робити» замість обридлого «Ну ж бо припини так робити!».

- Моделювання закріплене в нашій психології. У всіх є дзеркальні нейрони в мозку, які підштовхують нас до копіювання людей, які нам подобаються. Якщо ваш партнер вас любить, то повторювати вашу поведінка буде для нього природним.

Наприклад, якби ви хотіли, щоб ваша дружина більше любила активний відпочинок, постарайтеся самі частіше брати участь в активних розвагах. Це надихне її на те, щоб повеселитися – більш того, вона буде думати, що це її власна ідея.

4. Встановіть рамки

Приймати руйнівну поведінку партнера – не завжди найкращий прояв турботи, на яку ви здатні. Якщо ця поведінка завдає йому реальної шкоди або піддає небезпеці вас, значить, настав час визначити межі. Встановлення меж означає, що ви просто продовжуєте миритися з певною поведінкою. Якщо ваш партнер переступає межу, ваші стосунки опиняються під питанням.

Ключове у встановленні меж – чітко дати зрозуміти вашому партнерові і визначити для себе, з чим ви в змозі миритися, а з чим – ні. Наприклад, якщо ваш чоловік любить швидкість, недостатньо сказати «не їдь занадто швидко». Потрібно пояснити, що ви маєте на увазі під «занадто швидко». Яких випадків це стосується – тільки коли ви в машині чи завжди? Чи відноситься це до пустельних доріг, де швидка їзда небезпечна?

Чітко озвучте свої кордони. І будьте уважні: встановлюйте їх тільки щодо по-справжньому важливих питань. Зрештою, на кону ваші взаємини.

5. Будьте готові змінюватися самі

Ніщо так не мотивує людину змінитися, ніж приклад того, що і ви, своєю чергою, готові змінюватися заради неї. Якщо ви знаєте, що партнерові не подобається якась ваша звичка, постарайтеся її позбутися. Ваші зусилля надихнуть його на те, щоб змінитися самому.

Пам'ятайте, в цих стосунках ви є рівноправними партнерами. Не просіть вашого партнера про жертви, на які самі не готові йти.

Те, що змінити іншого неможливо, чиста правда, – змінитися можна тільки самому. Але це не означає, що ви не може надихнути свого партнера на зміни. Скористайтеся цими п'ятьма простими порадами, щоб досягти мети і стати ще ближче один до одного.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Кіри Асатрян. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал публікації на сайті Psychology Today

©Kira Asatryan


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.