П'ять способів убити стосунки

5 коментувати
Більшість з нас переживали момент, коли стає зрозуміло, що відносини котяться по похилій

Так, такі спади у стосунках часто закінчуються розривом, але необов'язково. Є ймовірність, що вашим відносинам шкодить якась особливість вашої поведінки – і, з'ясувавши, яка саме, стосунки можна врятувати.

Ось п'ять найбільш поширених помилок, здатних знищити стосунки:

1. Звинувачувати та соромити

Крім прямого насильства, звинувачення і спроби присоромити свого партнера – найшвидший спосіб убити стосунки. Вони демонструють, що ви нехтуєте партнером і вважаєте, що він або вона заслуговують, щоб їх принижували. Така поведінка завдає психологічної шкоди не тільки тому, кого соромлять або звинувачують, але і тому, хто цим займається.

Спосіб виправити ситуацію: починайте будь-яку суперечку або конфлікт з припущення, що проблема викликана не недоліками вашого партнера. Це допоможе вам вирішити проблему, не переходячи на особисті образи.

2. Вбивати веселощі

Це не просто шкодить стосункам, але і є проблемою, яка завжди підкрадається непомітно. Одного разу людина прокидається, дивиться на свою дружину і думає: «Коли востаннє нам було по-справжньому весело разом?». Посеред сварки жінка дивиться на чоловіка і запитує: «Чому ми не можемо просто повеселитися?». Як тільки зі стосунків зникають веселощі, вони перетворюються в боротьбу за те, щоб залишитися на плаву.

Спосіб виправити ситуацію: Згадайте хоча б одну справу, якою вам подобалося займатися разом. Не обов'язково повторювати її – але навіть спогад може дати вам надію.

Запитуйте – і чесно відповідайте на питання, які задає вам партнер

3. Шантажувати розривом

Якщо ви погрожуєте порвати (або розлучитися) з кимось під час повсякденних конфліктів у вашого партнера складеться враження, що ці стосунки для вас не дуже важливі. Ці погрози не тільки не допоможуть вам отримати бажане, а й завдадуть набагато більшої шкоди, ніж сам конфлікт, під час якого ви до таких погроз опустилися.

Спосіб виправити ситуацію: Використовуйте будь-які інші аргументи в суперечці. Замість того, щоб говорити: «Якщо ти поїдеш до Вегасу з друзями, я тебе кину», скажіть: «Якщо ти поїдеш до Вегасу з друзями, я буду страшенно хвилюватися». Друга фраза не тільки, швидше за все, більш правдива, але і піднімає справжню причину конфлікту.

4. Закликати привидів колишніх

Всі знають, що говорити про колишніх – все одно, що йти мінним полем. Якщо ви згадуєте про них надто тепло, ваш партнер може почати ревнувати або сумніватися в собі. Якщо ви їх дуже лаєте, ваш партнер може задуматися про те, що ви не вмієте контролювати свої емоції. Від минулих стосунків нікуди не дітися, це частина вас, але якщо ви постійно закликаєте привид колишнього або колишньої, це зіпсує ваші нинішні стосунки.

Спосіб виправити ситуацію: Поясніть, що вам подобалось чи не подобалось у ваших колишніх, не згадуючи їх. Наприклад, замість того, щоб говорити: «Мій колишній завжди прибирав зі столу», скажіть: «Я буду дуже вдячна, якщо ти прибереш зі столу».

5. Невпевненість

Це найбільш мовчазний убивця стосунків. Може здаватися, що все йде чудово, але при цьому ви постійно відчуваєте якусь непевність. Все хитко. Ви абсолютно не здивуєтеся, якщо ваш партнер завтра вас кине; та й ви самі можете викинути щось подібне. Все це – симптоми невпевненості у стосунках. Це не куля, а отрута, але рано чи пізно вона вб'є ваші стосунки.

Спосіб виправити ситуацію: Будьте більш відкритими. Необов'язково з головою поринати у будь-які стосунки, в які ви вплутуєтеся, але стосунки стають хворобливими, якщо ви не розумієте, що відбувається. Запитуйте – і чесно відповідайте на питання, які задає партнер вам.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Кіри Асатрян. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал публікації на сайті kiraasatryan.com

©Kira Asatryan


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.