П'ять ознак того, що вам час розлучитися

5 коментувати
Якщо ви помітили в стосунках хоча б один з цих сигналів - біжіть

Відносини, як і молоко, іноді скисають. Сварки, сльози, підозри... все це не обіцяє нічого хорошого. Але як дізнатися, що недоліки переважили гідність? Як зрозуміти, що з цими відносинами час зав'язувати?

Ось п'ять ознак:

1. Ви продовжуєте лаятися через одну і ту ж проблему.

Постійні сварки через одну-єдину проблему – набагато більш серйозна ознака кризи відносин, ніж ми зазвичай собі зізнаємося. Це не безневинні суперечки. Такі сварки завдають вашим серцям серйозної шкоди.

Сварки в цілому – це не так уже й погано, якщо з часом ви вчитеся обговорювати глибинну суть проблеми, а не вплутуватися наново в ту ж суперечку. Але якщо одна і та ж тема кожен раз призводить до ідентичних сварок, коли ви намагаєтеся поговорити спокійно, це означає, що ви так і не навчилися вести нормальний діалог.

Ведення діалогу – ключовий навик у відносинах. Якщо він відсутній, постійні суперечки ведуть до наростання напруги і образ, що серйозно шкодить відносинам. Це все одно, що розчісувати рану, що ледь почала заживати - рано чи пізно залишиться шрам. А шрами – явно не те, чого ви хочете від відносин, чи не так?

Що означає цей сигнал: Ви не вмієте вести діалог про проблеми.

Якщо ви цінуєте ваші стосунки, то ніколи не будете використовувати їх як інструмент шантажу

2. Ви більше не вважаєте свого партнера рівним собі.

Ця ознака проявляється у двох варіантах: або ви вважаєте себе краще свого партнера, або гірше. Обидві версії – сигнал, що вам час бігти, куди очі дивляться.

Віра в те, що ви краще свого партнера, призводить до того, що ви починаєте його зневажати. Google визначає презирство як «ставлення до кого-небудь, яке викликається визнанням кого-небудь негідним, таким, який не заслуговує поваги, підлим, морально-низьким, нікчемним». Навряд чи вам хочеться перебувати у відносинах з такою людиною... або бути такою людиною, раз вже на те пішло.

Віра в те, що ви гірше за свого партнера, веде до втрати впевненості в собі. Також це може означати, що ви просто занадто сильно захоплюєтеся своїм партнером. Тим не менш, це в будь-якому випадку поганий знак, оскільки таке переконання призводить до того, що ви віддаєте партнеру більшу частину влади над відносинами. А коли ви втрачаєте контроль над відносинами, є ризик розчинитися в них.

Що означає цей сигнал: У вас відсутній взаємний контроль над відносинами.

3. Ваш партнер не в змозі поставити себе на ваше місце.

Насправді, суперечки – це ознака здорових відносин. Суперечки означають, що ви обоє відчуваєте себе досить комфортно, щоб відкрито виражати свої почуття, а також не боїтеся обговорювати свою точку зору.

Але суперечки стають шкідливими, якщо ваш партнер не розуміє, чому ви мислите так, як мислите. Він повинен бути в змозі побачити ситуацію вашими очима... а потім не погодитися. Це здоровий процес, при якому інтереси обох сторін поважаються.

Але незгода без розуміння позиції іншої людини демонструє, що ваш партнер вас не розуміє. А будувати довгострокові відносини з людиною, яка вас не розуміє – не найкраща стратегія.

Що означає цей сигнал: Ви не розумієте один одного.

4. Ви боїтеся, що партнер у будь-який момент може піти від вас.

Постійне, тривожне відчуття, що він ось-ось вас кине – ознака нестабільності відносин. Якщо ви відчуваєте, що будь-яка дрібна проблема може розвалити ваші відносини – це нездорово.

Коренем такої невпевненості у відносинах зазвичай є проблеми в системі турботи. Іншими словами, здорові відносини справляються з проблемами, так як партнери демонструють, що люблять і піклуються один про одного навіть у найскладніші періоди. Ситуація може бути непростою, але, якщо ви відчуваєте, що дорогі своєму партнеру, ці відносини варті того, щоб за них поборотися.

Але, якщо ви не вірите, що важливі для нього, ви опинитеся в пастці і продовжите чекати, що будь-яка дрібниця може все зруйнувати. Хіба вам хочеться так жити?

Що означає цей сигнал: Ви більше не дорогі один одному.

5. Ви починаєте вимовляти слово «Р»

Саме «розлучення». Або «розставання» - обидва слова є дуже поганим сигналом для відносин, одружені ви чи ні.

Якщо ви постійно погрожуєте, що кинете свого партнера – жартома, щоб домогтися свого, або в якості тактики залякування – це означає, що не так вже й ви дорожите своїми відносинами. Якщо ви цінуєте ваші стосунки, то ніколи не будете використовувати їх як інструмент шантажу. Любов – дуже цінна річ.

Що означає цей сигнал: Ви не цінуєте ці відносини.

Якщо ви помітили хоча б один з цих сигналів, отже, вам час терміново змінювати своє ставлення до партнера. Або, можливо, як можна більш мирно розірвати ці стосунки.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Кіри Асатрян. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал публікації на сайті Psychology Today.

©Kira Asatryan


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.