П'ять фраз, які можуть зруйнувати ваші стосунки

2 коментувати
Слова, які краще не вживати, якщо ви хочете жити довго і щасливо

Будь-яким стосункам не завадить більше близькості між партнерами. Близькість досягається, коли люди краще пізнають один одного і відкрито проявляють турботу. Це прості дії, їх можна почати в будь-який момент і з будь-якою людиною. Близькість – антидот до самотності – повністю залежить від вас.

Одне з перших, що я раджу клієнтам, які бажають більшої близькості у взаєминах з партнером, це внести до своєї мови незначні, але дуже важливі зміни.

Ось п'ять фраз, яких слід уникати, якщо ви хочете, щоб ваші стосунки були щасливими:

1. «Чому?»

Перша фраза насправді одне-єдине слово. «Чому» - не найкращий спосіб сформулювати запитання до людини, з якою ви хочете стати ближче, оскільки це слово автоматично викликає захисну реакцію. «Чому» - це мова звинувачень («Чому ти це зробив?»; «Чому ти так вважаєш?»). Незважаючи на те, що ваші наміри можуть бути найбезневиннішими, це слово негайно змусить людину шукати спосіб захиститися.

Щоб зрозуміти, наскільки неприємно чути слово «чому», наступного разу, коли будете їсти щось смачне або дивитися цікавий серіал, запитайте в самого себе: «Чому я цим займаюся?». Відчуваєте, яке занепокоєння провокує ця фраза?

Альтернатива: Спробуйте перефразувати, використовуючи слова «що» і «як». Замість «Чому я цим займаюся?» запитайте себе: «Що я завдяки цьому отримаю?». Відчуваєте різницю? Перший варіант – звинувачення. Другий – спроба зрозуміти.

2. «Тобі потрібно...»

«Ти» - небезпечне слово у словнику близькості. Воно може як сприяти близькості («Ти мені так подобаєшся»), так і віддаленню – якщо ви почнете вказувати своєму партнеру, що і як йому потрібно робити інакше.

Ключові фрази, на які слід звернути увагу – фрази, що починаються зі слів «Тобі потрібно...» («Тобі потрібно бути більш впевненим у собі», «Тобі потрібно бути більш організованим»). У цих фраз є величезний руйнівний потенціал, оскільки вони натякають, що ваш партнер зобов'язаний змінитися в якомусь конкретному ключі просто тому, що ви так думаєте. Якщо ви хочете стати ближче, краще не подавати свою думку, як єдино правильну.

Альтернатива: Спробуйте сфокусуватися на власному досвіді. Приміром, «Тобі потрібно бути більш організованим» можна без зусиль перетворити: «Як думаєш, може, займемося разом розбиранням шаф?».

Коли партнера щось мучить, ваше головне завдання – бути поруч

3. “Вибач, якщо...»

Мало хто любить визнавати, що припустився помилки. Але, оскільки всі ми помиляємося, вміння вчасно попросити вибачення – запорука тривалої близькості. Одна з головних помилок – почати вибачення з фрази «вибач, якщо» («Вибач, якщо це тебе зачепило»; «Мені шкода, що ти так думаєш»).

Це не ті вибачення, які сприяють встановленню близькості, оскільки для встановлення близькості ви повинні взяти на себе хоча б частину відповідальності за зроблену помилку. Починаючи вибачення зі слова «якщо», ви цю відповідальність з себе знімаєте. «Вибач, якщо це тебе зачепило». Бачите, який у цьому реченні зроблено наголос на слові «тебе»?

Альтернатива: Правильно вибачатися – означає взяти на себе відповідальність. Просте «Вибач, що образила тебе» звучить набагато краще, ніж «Вибач, якщо це тебе зачепило».

4. «Чому б тобі просто...»

Ви вже бачите, що від фрази нічого хорошого чекати не доводиться – вона починається з «чому», але ця комбінація слів все-таки займає окреме місце в списку, оскільки вона служить засобом переривання розмови якраз тоді, коли ваш партнер її потребує.

Це цілком нормально - давати партнеру поради або пропонувати можливі варіанти розв'язання проблеми. Коли вас про це просять. Але, коли людина просто хоче розповісти вам про свої проблеми, вставити «чому б тобі просто...» - означає дати зрозуміти, що ви не сприймаєте проблему вашого партнера і його страждання всерйоз.

Альтернатива: Коли вашого партнера щось мучить, ваше головне завдання – бути поруч і демонструвати, що вам не все одно. Яким би банальним це не здавалося, але саме такий вибір дій максимально сприяє зміцненню близькості. Коли ваш партнер буде готовий до порад, тоді їх і пропонуйте – не раніше.

5. «Не зараз»

Більшість з нас – зайняті люди, тож ви не завжди в змозі кинути все і слухати, як у вашого чоловіка пройшов день на роботі, або поговорити з мамою по телефону. Проте, брати участь у житті тих, хто вам дорогий, на постійній основі – вкрай важливий елемент близькості; фраза «не зараз» змушує ваших близьких відчувати себе знехтуваними.

Альтернатива: Якщо ви чимось зайняті в момент, коли ваш партнер хоче поспілкуватися, постарайтеся уникнути фрази «не зараз», замінивши її зазначенням чіткого часу. Фраза «Мені потрібно буквально двадцять хвилин, щоб закінчити роботу, і я з задоволенням тебе вислухаю» створює зовсім інше враження.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Кіри Асатрян. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал публікації на сайті Psychcentral

©Kira Asatryan


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.