Чим самотні жінки відрізняються від самотніх чоловіків

5 коментувати
У кожної зі статей є свій унікальний спосіб боротьби із самотністю

Те, що чоловіки і жінки по-різному переносять негативний емоційний стан, – правда. Коли в житті жінки все йде не так, вона найчастіше визначає це як депресію. Коли чоловік незадоволений собою, він схильний списувати свої емоції на гнів.

Але самотність – стан, властивий як чоловікам, так і жінкам. Чи долають вони його по-різному? Хто до нього більш схильний? Хто краще переносить його? Давайте дізнаємося.

Згідно з дослідженнями, жінки незалежно від віку і життєвих етапів почуваються самотнішіми, ніж чоловіки. Це стосується всіх, крім однієї-єдиної групи: людей, які не перебувають у стосунках. Заміжні жінки, які відчувають самотність, витісняють одружених чоловіків, а вільні чоловіки вважають себе самотніми набагато частіше, ніж вільні жінки.

Хоча причина цього невідома, є одне чітке припущення про те, чому це може бути правдою. Жінки частіше соціально активніші; таким чином, вони підтримують не тільки романтичні зв'язки, але і близькі дружні.

Звісно, у цієї соціальної відповідальності є і зворотний бік. Через те, що жінки зосереджуються на стосунках більше, ніж чоловіки, вони схильні до того, щоб почуватися самотніми, якщо стосунки перестають їх задовольняти.

Чоловіки заводять групи приятелів, жінки воліють мати одного близького друга або подругу

Дослідження показують, що жінки загалом почуваються самотнішими (за винятком уже наведеного вище прикладу). Але одне дослідження, проведене Шеллі Борис в університеті Ватерлоо, демонструє, що жінки необов'язково самотніші – можливо, вони просто не бояться це визнавати.

За словами Борис, «жінки готові визнавати свою самотність, на відміну від чоловіків, оскільки негативні наслідки такого визнання для них нижчі».

Цей висновок підтверджується ще одним дослідженням, що мало на меті вивчення не самотності, а мужності. В процесі експерти з'ясували: чоловіки неохоче визнавали, що почуваються самотніми. І, що цікаво, чим «мужнішим» вважав себе опитуваний, тим менше він хотів визнавати якусь недостачу спілкування.

Незважаючи на те, що невідомо, яка стать має ефективнішим механізм боротьби із самотністю, можна сказати, що у кожної з них є свій стиль цієї боротьби. Чоловіки заводять групи приятелів, щоб упоратися із самотністю, а жінки воліють мати одного близького друга або подругу.

Одне з досліджень в галузі самотності показало, що чоловіки краще почуваються у «тісних» групах друзів, а на жінок цей показник майже не впливає.

За словами авторів, «чоловіки використовують для оцінки самотності кількісні показники, а жінки воліють вдаватися до якісних».

З урахуванням зібраних фактів ми можемо розробити приблизну модель того, як самоту переживають чоловіки і як - жінки.

Жінки схильні цінувати близькі, двосторонні стосунки. Але оскільки на підтримання таких стосунків потрібно більше часу й енергії, ніж на прості приятельські, у жінок зазвичай менше друзів.

Якщо ці близькі стосунки перериваються, жінки можуть почуватися дуже самотніми. Через низку соціальних та культурних причин вони з більшою ймовірністю це визнають.

Чоловіки ж воліють мати багато знайомих. Вони почуваються найменш самотніми, коли перебувають у центрі друзів, сім'ї і романтичних стосунків.

Але якщо ця мережа стоншується, чоловіки, особливо які не перебувають у стосунках, стають дуже вразливими до відчуття самотності. І найчастіше вони відмовляються це визнати. Причому що мужніша людина, то менше шансів, що вона спробує якось виправити ситуацію.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Кіри Асатрян. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал публікації на сайті Psychcentral

©Kira Asatryan


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.