Як смс можуть зміцнити ваші стосунки

1 коментувати
Головний мінус текстових повідомлень – ризик не зрозуміти один одного, неправильно проінтерпретувавши слова або запізнившись з відповіддю

«Ти ніколи не дзвониш і не пишеш!»

Можливо, ви й не повинні цього робити. Але чи можуть смс стати ключовим інгредієнтом у гарних стосунках?

Прийнято вважати, що текстові повідомлення – обмежений спосіб спілкування, особливо коли йдеться про взаємини, в яких процвітає непорозуміння. Повідомлення, звісно, ігнорують такі важливі елементи комунікації, як вираз обличчя і тон голосу (особливо важлива інтонація, яка сигналізує про те, що ви жартуєте), однак можуть стати дуже зручним інструментом для підтримки добрих стосунків.

Є чотири практичних поради, які допоможуть вам навчитися правильно писати смс, щоб зміцнити стосунки і стати ближчими один одному.

Відрізнити гумор і сарказм від гніву і критики в повідомленнях складно

Порада №1. Не варто ділитися новинами у повідомленнях

Головний мінус текстових повідомлень – ризик не зрозуміти один одного, неправильно проінтерпретувавши слова або запізнившись з відповіддю. Щоб уникнути такого непорозуміння, краще не ділитися новинами зі своїм партнером в смс, особливо коли йдеться про якісь зміни в житті або ваші відчуття з приводу стосунків з ним.

Іншими словами, тільки тому, що ви можете в будь-який момент сказати що завгодно і кому завгодно, ще не означає, що це треба робити.

Є здоровий глузд у тому, щоб не повідомляти людині про зміну ваших почуттів через смс. Написати хлопцеві «я тебе кидаю» вважається безсердечним вчинком. Але ризики повідомлення новин через смс можуть бути ще більш витонченими.

Скажімо, ви отримали просування по роботі і відразу ж написали про це своєму хлопцеві. Ви такі щасливі! Але він не відповідає відразу. Він не відповідає годинами. А коли він, нарешті, пише «УРА!», ви вже розлючені. Йому знадобилося чотири години, щоб сказати... «ура»?

Звичайно, коли він дістанеться додому, можна буде повірити, що він дійсно щиро радий за вас. Але до того часу роздратування, викликане лише вашою інтерпретацією, ніби йому все одно, вже візьме верх. Уявіть, наскільки цікавіше було б почекати кілька годин і відсвяткувати цю подію разом?

Порада №2. Варто зміцнювати хороші звички

Повідомлення, безсумнівно, є одним з найпростіших і найзручніших способів нагадати комусь про себе. Наприклад, написати «привіт». Вирішити, як сказати «привіт», щоб це відповідало певним стосункам – чудовий спосіб малесенькими кроками ставати ближчими один одному.

Скажімо, ви зі своєю дівчиною одержимі ідеєю завести собаку. Кожних вихідних ви годинами розглядаєте фото цуценяток. Цю звичку можна легко перенести на смс і продовжувати вибирати їх на відстані. Якщо постійно обмінюватися фото, можна навіть виробити цілий пласт значень, які розумієте тільки ви двоє. Лінивий мопс може означати «я втомився», а бульдог – «я сумую за тобою».

Це може здатися спрощенням, однак кілька милих, персональних повідомлень протягом дня можуть легко замінити собою дороге побачення з точки зору того, наскільки сильно це зближує людей. Смс нагадує вашій дівчині, що ви про неї думаєте – це дуже простий спосіб показати, що вона вам не байдужа.

Це також нагадує вам, що вона вам не байдужа.

Порада №3. Не варто все сприймати серйозно

Як згадувалося раніше, відрізнити гумор і сарказм від гніву і критики в повідомленнях буває складно. Зокрема, сарказм залежить від культурної специфіки, тому легко може бути неправильно інтерпретований, навіть якщо людина говорить це з потрібною інтонаціэю і з відповідним виразом обличчя. Набагато краще – особливо коли ви щойно з кимось познайомилися – уникати будь-яких слів на кшталт «я мав на увазі зовсім інше».

Як кажуть, смс є за своєю природою жартівливим середовищем. Ви надіслали мені смайл «ти - какашка»? Якщо повідомлення не піднімає мені настрій, я цього не розумію. Використовуйте грайливі прийоми, притаманні смс, щоб розвивати і вдосконалювати ваші внутрішні жарти – вони є лише маленькими нагадуваннями про те, що ви подобаєтеся один одному.

Просто переконайтеся, що людина розуміє: якщо ви дійсно образилися на неї, то не будете обговорювати це в смс. І не хочете, щоб смайл «ти - какашка» сприймався всерйоз.

Порада №4. Використовуйте смс з користю

Одна із специфічних особливостей смс у тому, що вони – в буквальному сенсі – мобільні. Це один з кращих способів складати з кимось плани на ходу, в режимі реального часу. Завдяки цьому повідомлення дуже зручні для організації особистих зустрічей. Ви проходили сьогодні біля неї і хочете побачитися? Написати повідомлення – найкращий спосіб організувати це.

Особисте спілкування – кращий метод вибудовування близькості між людьми. Але це не означає, що смс не можна використовувати для організації особистих зустрічей. Це фантастичний інструмент для складання планів і того, щоб робити їх більш гнучкими. Спонтанні зустрічі з вашим партнером так само гарні для зближення (якщо не кращі), як і заплановані.

Використовуйте ці чотири поради, щоб змусити смс працювати на ваші стосунки.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Кіри Асатрян. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал публікації на сайті Psychology Today

©Kira Asatryan


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.