6 правил побачень, схвалених бабусею

5 коментувати
Старомодні принципи щодо любові, які нам було б не зайвим згадати

Наше покоління любить копіювати елементи стилю минулих десятиліть, але ми рідко озираємося назад, щоб подумати: «Чорт, я хотів би жити, як вони. Більшість з нас відчувають себе в XXI столітті цілком комфортно. Але коли мова заходить про побачення та стосунки, іноді я розмірковую про те, що ми могли б навчитися чогось з досвіду наших бабусь (або навіть прабабусь).

Нас, звичайно, не приваблює соціальна та гендерна нерівність або комунікаційні технології тих часів, але, можливо, вони дещо знали про побачення, чого не знаємо ми.

Давайте подивимося на шість вкрай старомодних принципів щодо любові і побачень, які нам було б не зайвим згадати.

1. Не будьте занадто доступні

У 1990-х невелика книжка під назвою «Правила» звела недоступність до рангу мистецтва.

«Завжди вішайте трубку першою». «Не погоджуйтеся на побачення в суботу, якщо він запросив вас пізніше, ніж в середу». Жінки охоче заковтували всі ці правила, але через кілька років переситилися ними. І, хоча правила недоступності, зрозуміло, дещо застаріли, чи не замислювалися ви про те, що зараз, у вік технологій, ми стали надто доступні?

Ваша родина і друзі знають вас набагато краще, ніж хлопець, з яким ви ходили на пару побачень

Невже відсутність правил («Гей, перетнемося на "свиданці" через п'ять хвилин?») – правильний спосіб? Можливо, трохи недоступності нашим відносинам не зашкодило б?

2. Ображайтеся на те, що здається вам образливим

Кілька десятиліть тому підвести кого-то з побаченням не з'явившись, означало кінець відносин. Зараз ми набагато легше прощаємо погану поведінку. Якщо хтось нам дійсно подобається, ми змиримося з тим, що він не прийшов на побачення. Ми будемо терпіти те, що він довго не дзвонить. Ми можемо навіть закрити очі на очевидну брехню.

Але чи дійсно таке припинення корисне? Таке відчуття, що наші бабусі знали, що погане ставлення до інших людей має мати наслідки, навіть якщо мова йде про ранній стадії відносин.

Чи не краще буде, якщо ми почнемо трохи частіше ображатися на те, що дійсно нам здається образливим?

3. Поважайте думку суспільства

Романтичні союзи століттями укладалися з використанням мудрості всієї громади. Сім'ї збиралися разом, щоб обговорити сумісність, і сама пара до процесу притягувалася лише на більш пізніх стадіях. І, хоча наш сучасний мозок від такої ідеї жахається, в цьому є певний сенс.

Ваша родина і друзі знають вас набагато краще, ніж хлопець, з яким ви ходили на пару побачень. Може бути, варто було б трішки поступитися своєю незалежністю і запитати думки близьких про те, з ким ви почали зустрічатися.

4. Дізнайтеся про сім'ю свого обранця

Я не закликаю вас вимагати у бойфренда повне генеалогічне дерево на першому побаченні, але, можливо, ми занадто мало уваги приділяємо сім'ям, в яких виросли наші партнери. У минулому родина була дуже значущим чинником.

Сьогодні, замислюючись про шлюб, нам варто подумати також про потенційних тещ або свекрів. Зрештою, саме цих людей вам доведеться бачити на сімейних обідах і святах залишок життя. Не завадило б, щоб це були люди, з якими вам приємно спілкуватися.

5. Не забувайте про практичність

Хоча шлюби за розрахунком майже нікому не подобаються, чому ми так наполегливо заперечуємо будь-які практичні елементи у відносинах? Зараз прийнято вірити, що почуття – єдине, що важливо у відносинах, і саме припущення, що хтось буде з вами з міркувань практичності, здається огидним.

Але що якщо ви шалено закохані – з цим пунктом все в порядку – але, щоб бути разом з цією людиною, вам все життя доведеться кожні півроку переїжджати? Або, наприклад, у вашого партнера ніколи не буде достатньо грошей, щоб допомогти вам виплатити іпотеку.

Хіба це не варто враховувати?

6. Робіть один одному приємне

На жаль, останнім часом фраза «зробити приємне» придбала негативний відтінок, оскільки пов'язані з нею поради завжди мали яскраво виражене гендерне забарвлення. Жінкам говорили, що чоловікові буде приємно, якщо йому приготують вечерю. Чоловікові говорили, що жінці буде приємно, якщо їй посунуть стілець.

У певному сенсі, відмовившись від гендерних стереотипів, ми відмовилися і від частини доброти; але доброта не має нічого спільного зі статтю. Він може приготувати їй вечерю, а вона – підсунути йому стілець.

Сенс у тому, щоб знову почати робити один одному старомодні, приємні дрібниці. Якби  я була самотня, я б не відмовилася принести хлопцеві квіти на першому побаченні.

Якщо говорити про старомодні речі, то бабуся може залишити собі свій сервант і колекцію капелюхів.

Але деякі її поради щодо побачень та відносин я, мабуть, позичу.

Хоча, якщо чесно, від її колекції капелюхів я б теж не відмовилася.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Кіри Асатрян. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал публікації на сайті Elite Daily

©Kira Asatryan


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.