Аргентина як перша жертва і гривня-чемпіон

11 травня 2018, 13:11
2682
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ситуація з Аргентиною стала тригером розпродажів на ринках, що розвиваються, які не могли залишити поза увагою Україну. І тепер співпраця з МВФ стала ще більш нагальною

Світові фондові ринки завершують травневі свята вище, ніж їх починали. І це незважаючи на провал перших святкових днів, що коштував багатьом нервових клітин і змусив Аргентину звернутися за допомогою до МВФ. Фактично, Аргентина стала першою жертвою зростання ставок у США (поряд з трохи менше постраждалою Туреччиною). Відкрита економіка, помножена на значний торговий дефіцит, зробила ці країни легкою здобиччю в умовах поступового зростання ставок, а також зміцнення американського долара. Найприкріше, що вперше за десятиліття до влади в Аргентині прийшли правильні люди, які здійснюють правильні реформи. Але навіть незважаючи на це, навіс популістського століття не зміг бути компенсований, що і зробило країну легкою здобиччю. У той же час, чомусь, віриться, що Аргентина стане набагато успішніше ніж Україна виконувати програму з МВФ.

Зростання світових ринків після падіння, яке особливо прискорилося до кінця тижня, багато в чому пов'язане з інфляційною статистикою США. Інфляція там виявилася нижчою за очікування, що й порадувало інвесторів. І не тому, що вони передчувають похід в магазини на вихідних, сподіваючись купити на кілограм гречки більше. Якщо така тенденція продовжиться, то, цілком можливо, ФРС буде не так активно піднімати ставку. А значить, свято триватиме трохи довше. Індекс S&P500 відкриється в п'ятницю на позначці в 2723 пунктів. І не можна не відзначити ралі в нафти, яка винесла вартість брента чорного золота до 77 доларів за барель.

І тут не обійшлося без Трампа, який знову сповідує стиль п'яного слона в посудній лавці. Втім, з Північною Кореєю у нього прокотило, в перекличці двох психів він видався надто сильним психом навіть для сонцеликого з Пхеньяна, і тепер майстер угод вирішив повторити все з Іраном. І ті 180 днів, які Трамп залишив на вихід з угоди з Іраном показують, що він просто намагається сісти за стіл переговорів з позицією сили. І це вже розуміють навіть в Тегерані. Але якщо фондові ринки не реагують на подібні випади президента США, не лякаючись в черговий раз третьої світової, то ось нафта скористалася шансом.

Ситуація з Аргентиною стала тригером розпродажів на ринках, що розвиваються, які не могли залишити поза увагою Україну. І тепер співпраця з МВФ стала ще більш нагальною, адже вийти на ринок із залученням нових коштів без отримання траншу зараз просто неможливо. І нехай до кінця тижня на ринки, що розвиваються прийшло ралі, відіграючи втрати, принципово це ситуацію не змінило. Наприклад, Україна-32, останнє з українських розміщень, зараз коштує близько 90% від номіналу. В таких умовах вкрай складно переконати інвесторів купувати без хороших новин. А їх поки що не видно на горизонті. Президент посилає всіх в парламент, стверджуючи, що це погані бояри не хочуть створювати антикорупційний суд. А в парламенті України панує тиша і спокій болота, а також кілька тисяч правок до законопроекту, що не обіцяє його прийняття раніше червня. Варто ще трохи затягнути, і в МВФ всі підуть у відпустку, що буде обіцяти українській економіці вкрай гарячу осінь.

Поки ж гривня залишається стабільною, продовжуючи торгуватися на рівні 26,1 грн за долар. А якщо рахувати з початку року, гривня залишається найкращою валютою в світі в своєму перформансі щодо американського долара. Що особливо яскраво виділяється на тлі падіння валют країн, що розвиваються, по всьому світу. Наприклад, турецька ліра з початку року втратила вже 12% вартості. Гривні ж поки що грає на руку сезонність, що традиційно зміцнює українську валюту навесні. Вона ж буде грати проти гривні вже восени. Тим більше, поки Мінфіну вдається залучати в основному короткий борг, вирішуючи сьогочасні проблеми і збільшуючи потреби осіннього залучення. На цьому тлі не може не радувати зниження інфляції, що означає велику ймовірність пом'якшення монетарної політики НБУ (або, принаймні, не уможливлює її жорсткість), що в свою чергу знизить тиск ставок залучення боргу.

А на ринку акцій як і раніше заморожені акції Мотор Січі, на яку традиційно припадала левова частка торгів на українській біржі. СБУ раптово стала основним гравцем, ненадовго відволікаючись від ринку біткоіна. А може хтось у відділі по боротьбі з економічними злочинами зашортив акцію півроку тому і тепер, не знаючи, як вийти з ситуації, вирішив просто зупинити торги. І китайський фактор тут просто використаний як прикриття. Самі китайці продовжують зберігати мовчання, але воно й зрозуміло, ці хлопці нікуди ніколи не поспішають, у них попереду століття. Ринок же без Мотор Січі трохи підріс і індекс УБ відкривався в п'ятницю на позначці в 1821 пунктів. При цьому відбувається неймовірний аукціон небаченої щедрості з боку СКМ. Після того, як група віджала ринок на повну, викуповуючи акції за безцінь, раптом трапилася абсолютно протилежна ситуація з АВДК. І акції, які на початку року торгувалися за ціною в 90 копійок за штуку, тепер викуповуються за 15 гривень. Що це було, досі не ясно. Як і не ясно, що ховається за величезним розривом, що зберігається між індексом УБ і ф'ючерсом на нього. Що тягне ф'ючерс на дно і чи видно тут підступи контррозвідників залишається загадкою.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времемни

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай
Країни

Вчора, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Travel

Вчора, 19:43

thumb img
Це місто створене для тривалих прогулянок. Тревел-план для туриста в Копенгагені