З чого починати роботу у владі

0 коментувати
Тільки ви відкриєте двері владної установи, хлине поточка, яка спробує вас змити

Держслужба, як повноводна річка, яка ніколи не зупиняється. Якщо у неї неправильно ввійти, вона може збити з ніг і понести за собою. Вийшовши на берег, ви зрозумієте, що занесло вас зовсім не в той бік і на велику відстань.

Класичний підхід до входу на держслужбу — знайомство з підлеглими та їх роботою, перейняття на себе поточної роботи, яка в перший же день падає на голову сотнями сторінок. Цей класичний підхід і є класичною помилкою новачка. Справа в тому, що після знайомства і занурення в поточку, ви втрачаєте здатність до стратегічних дій. Масштаб настільки великий, що ви будете боятись озвучувати ключові завдання через брак компетенції, а через день-два всі ваші підлеглі будуть здаватись вам унікальними професіоналами. Час на службі протікає не так, як зовні. Тому спроба втягнутись в поточні справи приведе до зникнення на 3-5 місяців.

Як діяти:

1. Відбитися від наступу. В перший же день система спробує поглинути вас довгою чергою підлеглих, тонами документів - і все це невідкладно. Ваші дії в цій ситуації прості: зібрати всіх одразу, дати завдання підготувати звіт про попередню діяльність в бюджетному році та зібрати статистичну інформацію, а також попрощатись зі словами «я вас викликаю».

Час на службі протікає не так, як зовні

2. Стратегічні документи. За останні роки в Україні напрацьовано тисячі стратегічних документів для кожної сфери. Спробуйте пошукати та обрати концептуальний документ для вашої сфери або кількох сфер. Хоча якість цих матеріалів різна, однак вони дадуть зрозуміти: а) головні проблеми; б) напрями пошуку рішень.

3. Зовнішнє коло. Потрібно зустрітись, в першу чергу, з зовнішнім колом: журналісти, громадські активісти, волонтери. Від них можна дізнатись хто є хто, в чому основні проблеми, що не працює, які були спроби це змінити тощо. Чи треба їм вірити? Ні. Але слухати треба, тому що це дасть вам розуміння, хто з підлеглих і які рішення є джерелом антирейтингу.

4. Звіти і бюджет. Після цього слід сісти за звіти і бюджет. Ні, ви не зможете їх вивчити і детально розібратись (якщо ви не геній, звісно). Але ви зможете отримати інтуїтивне відчуття ситуації.

5. Пріоритети. Після виконаної роботи сядьте і сформуйте пріоритети, очікуваний результат в кожній сфері чи кілька ідей проектів.

Тепер можна викликати і знайомитись з підлеглими. До цього - тримайте дистанцію і формально вирішуйте нагальні питання без повноцінного знайомства. Пам’ятайте: тільки ви відкриєте двері, відразу хлине поточка, яка спробує вас змити. Сподіваюсь, мої поради підготують вас до того, щоб ви відразу почали гребти руками і втримались на плаву.

Попередні лекції з циклу "Творення змін всередині" читайте тут

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.