Війна та символи. З ким насправді воює Путін

0 коментувати
Замість того, щоб використати мінські домовленості, як можливість вийти з конфлікту, не втративши обличчя, він ініціює ще більше загострення в Донбасі. Чому?

Війна в Донбасі з боку Росії та її фейкових республік вже давно втратила будь-який раціональний зміст. Санкції та падіння цін на нафту, як і очікувалось, добивають російську економіку. Навряд чи існують ракети, які можуть зупинити цю тенденцію. Молоді вожді народних республік не продемонстрували жодної ефективності в економіці, зрештою, як і в бойових діях. Жодної доданої вартості від цих республік у Путіна немає.

Тим не менше, замість того, щоб використати мінські домовленості, як можливість вийти з конфлікту, не втративши обличчя, він ініціює ще більше загострення в Донбасі. Хоча вже давно очевидно, що “умом Путина не понять”, природу його поведінки все-таки треба спробувати зрозуміти.

Насправді в основі всіх рішень Путіна лежить війна з символами. І якщо ми проаналізуємо все, що відбулось за останні півтора року, то багато що стане зрозумілим. Отже, виходячи з того, що ВВП пережив психологічну травму від розпаду Радянського Союзу, він буде прагнути помститись.Навіщо йому був потрібний Крим? Військова база на Чорному морі? Вона і так там була, і її матеріальний стан не покращився після приєднання. Перспективи туризму та зростання економіки? За рік анексії нічого подібного там не відбувається. Водночас, символізм Криму для антизахідної ідеології великий. Саме Кримську війну 1854-56 рр. можна вважати першим масштабним протистоянням Росії та Заходу. Незважаючи на поразку, кримська війна героїзована і сакралізована на славу російській імперії.

Для Путіна Україна - ганебний символ перемоги Заходу над Радянським Союзом

Аналізуючи хід війни можна теж побачити, як важливо для Путіна боротися із символами. Донецький аеропорт, який став символом незламного духу українських солдат, окупанти намагались взяти за будь-яку ціну. І хоча сам факт взяття аеропорту не вирішив стратегічних питань оборони Донецька, заради нього ворог пішов на великі жертви.

Можна не сумніватись в тому, що минулорічна та сучасна ескалація бойових дій пов’язана саме з святом Дня Незалежності. Для Путіна Україна — це не економічний додаток, не буферна зона, як поширено думати. Для нього це ганебний символ перемоги Заходу над Радянським Союзом. Тому знищити цей символ означає відновити історичну справедливість, показати силу, стати “полюсом”. І за це теж буде заплачено велику ціну.

А ми, незважаючи на всі виклики і загрози, відсвяткували свій черговий День Незалежності. Це теж символічно, бо означає крах планів Кремля щодо нашого знищення. І я впевнений, що, як в 90-ті вихід України став кінцем Радянського Союзу, так і сьогодні наша стійкість в боротьбі з Путіним стане кінцем його режиму.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Віктор Андрусів
Віктор Андрусів

Кандидат політичних наук, працював в.о. заступника голови Донецької обласної ВЦА

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.