"Совок" влади і народу

1 коментувати
Совковість влади полягає в тому, щоб вона закривається від громадян, а суспільства - в тому, що воно продовжує чекати комунізм

Окрім внутрішнього «входу» на державну службу (описаного в попередніх лекціях), є зовнішній -  зовнішні очікування щодо вашої роботи. Тут проблем не менше, ніж на внутрішньому вході.

1. Завищені очікування. Іноді мені здається, що Ісуса Христа зустрічали з меншим благоговінням, ніж в Україні - чергового «нового політика». Від самого початку ваші можливості переоцінюють, тому відповідати їм неможливо. Зрештою, шлях «від месії до розп’яття» буде вам дуже близький.

2. Подвійний совок. Те, що влада у нас совкова — не новина, а от те, що суспільство теж совкове, буде відкриттям. Якщо совковість влади полягає в тому, щоб вона закривається від громадян, не визнає помилок і корчить з себе вічно правих, то совковість суспільства - в тому, що воно продовжує чекати комунізм. Це така солодка мрія українців, яка має різні назви (рай, комунізм, незалежність, ЄС), але одну суть - нічого не робити і все мати.

3. Всезнайки. Допомоги ззовні ви будете отримувати дуже мало, а порад буде більше, ніж достатньо. В перші ж дні вас відвідають (вживу, по телефону, і в соцмережах) «експерти і професіонали», які знають «що робити». В цьому, на перший погляд, немає нічого поганого, однак насправді це робиться для того, щоб вже з перших ваших рішень почати вас критикувати, а в підсумку сказати: «Йому нічого не вдалось, бо він мене не слухав».

Ісуса Христа зустрічали з меншим благоговінням, ніж в Україні - чергового «нового політика»

Як з цього вийти? Насправді, вийти з цього настільки ж складно, наскільки складно реально щось змінити всередині. Проте кілька ідей можуть допомогти:

1. Ваш план. Після вивчення ситуації всередині спробуйте представити свій план. Це буде чесно. Звісно, велика спокуса не показувати план, бо і відповідати не буде за що,але краще відповідати за план, ніж за прихід комунізму. Опублікований план, звісно, буде черговим предметом дискусії, але точно звузить очікування.

2. Завдання. Всезнайкам та візіонерам треба дати якесь просте практичне завдання. Як правило, після цього ви їх більше не побачите. Час, коли вони скажуть «він не хотів слухати», все одно прийде, але до цього вони будуть пам’ятати, що не виконали якусь банальну річ.

Перший місяць на роботі заступника голови Донецької обласної ВЦА я отримував десятки і сотні повідомлень такого змісту: «Треба всіх розігнати, бо всі сепари, і набрати патріотів». Я відповідав дуже просто: «Добре. Чи не могли б ви підготувати мені список людей з переліком посад на заміну сєпарам?». В 90% випадках я більше не зустрічав цих рекомендаторів.

3. Спільні дії. Залучайте зовнішніх людей та організації до спільних дій. Це дозволить відсіяти адекватних від неадекватних. Критерій відсіювання простий: неадекватні тільки говорять і радять, а адекватні — ще й щось роблять. І їм буде здаватись, що ви щось робите.

Попередні лекції з циклу "Творення змін всередині" читайте тут

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.