Слідами турецького недоперевороту

1 коментувати
Щоб мати владу і реально керувати, потрібно мати справжній вплив і вагу в суспільстві

В останні місяці мені часто доводилось відповідати на питання, яку позицію у владі я готовий обійняти, і моя відповідь була: «Ніяку». На що часто реагували таким чином: «Чому? Чесним треба брати владу», «В тебе вже є досвід, покажи, як працювати». А я знову відповідав, що сісти в крісло і реально керувати — це дві великі різниці.

Реальне управління може відбуватись і в кріслі, і без крісла, а от крісло з назвою посади може бути всього лише кріслом. Справа в тому, що влада – це, в першу чергу, можливість впливати. Чим більший у вас вплив, тим більше влади ви маєте. Якщо вам довіряють мільйони громадян, неважливо, яка у вас позиція — у вас є реальний вплив, який ви завжди можете конвертувати у владу. Якщо ви мільярдер, знову ж таки, у вас є спроможність реального впливу, який ви можете конвертувати у владу.

Але якщо у вас є всього лише крісло, це дуже далеке від реальної влади. Якщо у вас немає довіри і підтримки суспільства, ви не знайдете волонтерів, не знайдете допомогу для своєї ініціативи. Якщо у вас немає власних фінансових ресурсів, ви не зможете створити зовнішнє управління, залучити фахівців та експертів, які розроблять і допоможуть втілити реальні зміни.

Реальна влада — це реальна підтримка населення

Тому, щоб мати владу і реально керувати, потрібно мати справжній вплив і вагу в суспільстві. Саме це і продемонстрував Ердоган (до речі, не вперше). Виявилось, що його влада — це не просто посада і бюрократичний апарат. Його влада — це мільйони прихильників по всій країні, які підтримують і довіряють йому. Суспільна підтримка є його фундаментом, і спроба вибити його з-під ніг через заколоти, мітинги буде завершуватись невдачами, поки мільйони будуть готові по його заклику виходити на вулицю і ризикувати життям.

На цьому тлі мене продовжує вражати маніакальне бажання будь-кого взяти владу в українській політиці. Кожен політичний неофіт переконаний, що головне — сісти в крісло, і якщо ти чесний, то прийде «рай на землі». В Україні крісло і є метою боротьби за владу, а не боротьба за реальний вплив. Тому всі, хто отримує крісло, в підсумку не мають спроможності провести справжні реформи та зміни. Наш державний апарат управління практично знищений. Ілюзія того, що можна цим розваленим управлінням провести реформи, особливо небезпечна.

Реальна влада — це реальна підтримка населення, незалежно від крісла. А реальна підтримка населення — це не голоси на виборах, а готовність підтримувати і захищати тих, кому довіряєш. Чому ніхто не бореться за цю реальну владу?

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.