Що потрібно вимагати перед тим, як йти у владу

0 коментувати
На державній службі все постійно змінюється. Сьогодні ви взялись за якийсь проект, а завтра вам кажуть, що ситуація змінилась

Йдучи у владу, необхідно виставити низку вимог, які в умовах вщент розваленої машини дозволять вам зробити бодай щось корисне. Ви можете виставити ідеальні, тобто нереальні вимоги або практичні, тобто реальні.

Ідеальні умови –це:

Повна зона відповідальності. Ви повністю відповідаєте за прийняття рішень щодо ввірених вам напрямів роботи. Насамперед, це означає, що з вашими підлеглими, окрім вас, ніхто не комунікує, не існує подвійного підпорядкування, а ваш безпосередній керівник приймає і погоджується з вашими рішеннями щодо виконання поставлених завдань. Це малоймовірно, але спробувати варто.

Зовнішня група радників. Зазвичай для ефективної роботи необхідно мати "неформальний" бюджет. Природа цього бюджету може бути різною: від власних коштів до коштів донорів. На різних рівнях цей бюджет буде мати різні обсяги. "Неформальність" часто має корупційні чинники, однак зараз ми говоримо про ефективність.

Бувають такі начальники департаментів, яких зрушити не можуть навіть міністри

Група радників – це рекрутери, аналітики та наглядачі. Завдання рекрутерів полягає в тому, щоб зробити повноцінний аналіз департаментів, управлінь, відділів і секторів. Потрібно чітко зрозуміти завдання кожної посади, об’єктивне навантаження на людину, а також визначити необхідну кількість працівників для ефективної роботи. Завдання аналітиків - розробляти політику. Через доступ до інформації аналітики повинні розробляти нові управлінські рішення та сценарії. Нарешті, наглядачі - це радники, відповідальні за імплементацію і контроль.

Реальні умови - це:

Доступ до тіла. Які б не були ваші стосунки з керівником до приходу на державну службу, всередині все зміниться. Через надмірну централізацію служби, кабінети керівників завжди облягають «ходоки». Якщо ви не можете отримати потрібний підпис чи рішення негайно, про  ефективність можна забути. Більш того, "зайти і вирішити питання" - це ваш авторитет всередині.

Інший важливий момент – доступ до інформації. Можливість поговорити з керівником - це можливість отримати інформацію більш загального і неформального характеру.

Ключові кадри. Ваша можливість змінювати людей обмежена законом, але існують різні важелі - від реорганізації до доган. Втім, є ряд так званих ключових посад, на яких дуже складно змінювати людей. Очевидно, що за конкретними посадами з ресурсами стоїть неформальна мережа із керівників інших відомств та керівників впливових зовнішніх кланів. Бувають такі начальники департаментів, яких зрушити не можуть навіть міністри. Проте ви маєте вимагати права змінювати конкретних людей за потреби.

Захищені проекти. На державній службі все постійно змінюється. Я це називав "перманентна реформація": сьогодні ви взялись за якийсь проект і напрям, а завтра вам кажуть, що ситуація змінилась. Цього не уникнути, бо ситуація дійсно змінюється постійно. В подібних умовах важливо наполягати на захищених проектах, тобто таких, фінансування яких не змінюватиметься від ситуації. Їх може бути не більше двох-трьох. Ці проекти - це і є ваша ефективність.

Без перелічених мінімальних умов на держслужбі ви нічого особливого не зробите, змарнуєте час і після звільнення похвалитись буде нічим.

Першу лекціюю з циклу "Творення змін всередині" читайте тут

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.