Працюючи на державу. Як докопатися до істини

0 коментувати
На держслужбі у підлеглих завжди більше інформації, ніж у вас. Це робить вас їхнім заручником

Будь-яке управління — це, в першу чергу, управління інформацією. Нобелівський лауреат Герберт Саймон свого часу ввів таке поняття як «обмежена раціональність». Суть його полягає в тому, що можливість приймати раціональні рішення обмежена обсягом інформації. Так от, фактично ця обмеженість в інформації є перманентним станом керівника на держслужбі.

Обсяги інформації, насправді, безкінечні, і здачі на кшталт зібрати інформацію, надати інформацію, підготувати інформацію складає не менше 50% всіх роботи. Іноді мені здається, що обласні адміністрації можна спокійно замінити на інформаційні центри, які будуть посередниками інформації між районами з містами та урядом з президентом.

Більше того, на українській держслужбі здатність чиновника володіти статистикою і цифрами є вищим рівнем професіоналізму - не здатність розробляти і приймати рішення, а виключно знання інформації.
То ж, які виклики і загрози пов’язані з управлінням інформацією?

Найкраще мати хоча б одну свою людину в колі підлеглих

1. Підлеглі завжди мають більше інформації. Внизу завжди мають більше інформації, ніж наверху – це природньо. Фактично, це робить вас заручником своїх підлеглих. Вони можуть управляти вами через надання чи ненадання інформації.

2. Інформація і довіра. Низькі зарплати часто мають наслідком низьку якість роботи. Інформація, яка готується, може бути поверховою, неточною, і невчасною. Це створює розтяжку: інформації, з одного боку, важко довіряти, а з іншого – альтернативи їй немає. Треба розуміти, що на основі інформації приймаються рішення, неправильна інформація — неправильне рішення.

3. Ризик легкої підстави. Підставити дуже легко, і, судячи з вищенаведеного, це може зробити головний спеціаліст департаменту. Але проблема в тому, що вину на спеціаліста покласти не можна.

Можливі відповіді:

1. Найкраще мати хоча б одну свою людину в колі підлеглих. Не того, хто більше всього хоче стати вашим другом, а когось надійного, давно знайомого або ж рекомендованого правильними людьми. Щоб розбалансувати єдиний потік інформації час від часу варто працювати через голову управління чи департаменту. Викликати зама чи залучати спеціаліста до дискусії.

2. Зовнішня аналітика. Це із розряду мрій, але все ж таки: в аналітичних центрах можуть бути експерти по вашій темі. У них теж є набір даних та інформації. Ця інформація може бути менш достовірною, порівняно з вашою. Важливо мати альтернативу для прийняття рішення. Альтернативи, за Саймоном, розширяють вашу раціональність.

3. Перехресний потік. Більшість структурних одиниць замкнуті в собі. Залучення представників різних структурних одиниць дозволяє робити інформацію більш об’єктивною.

Попередні лекції з циклу "Творення змін всередині" читайте тут

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.