Особливий режим, а не статус. Як Україні обіграти Росію

1 коментувати
Нам варто підмінити слова «особливий статус» на «особливий режим». В чому ключова відмінність?

Ситуація з форсуванням Мінських домовленостей у вересні набрала нової сили: спочатку європейський десант міністрів закордонних справ, а потім і віце-президент США Джо Байден в один голос озвучували, як доконаний факт, внесення змін в Конституцію України.

Нова угода про розведення військ та намагання встановити режим тиші доводить, що ці слова не просто маневри з метою затягнути час, а серйозна налаштованість. Тому нам потрібний план Б на випадок, якщо нас притиснуть до стіни.

Такий план Б, за збігом обставин, нам підкинула сама Росія – гра в слова. Ця тактика була використана для роз’яснення четвертого пункту домовленостей - «вибори за українським законодавством». Пізніше раптом всі ми з’ясували, що мався на увазі новий спеціальний закон для проведення виборів.

Нам варто підмінити слова «особливий статус» на «особливий режим». В чому ключова відмінність?

По-перше, встановлення особливого режиму функціонування двох регіонів, які постраждали від бойових дій, є неминучим. З точки зору відновлення і подолання наслідків війни, на цих територіях має функціонувати особливий режим прийняття рішень, пересування людей, функціонування підприємств тощо.

Захід вимагає від нас не стільки одностороннього дотримання Мінських домовленостей, скільки збереження образу жертви агресії

По-друге, особливий режим не передбачає особливої політичної суб’єктності, чого прагне Росія. Режим стосується виключно внутрішніх питань постраждалих регіонів, а не всієї території України.

По-третє, особливий режим завжди має часові межі, на відміну від особливого статусу. Можливо, термін режиму може бути невизначеним, але, за будь-яких обставин, він відміняється лише при нормалізації ситуації, тоді як відміна особливого статусу може трактуватись як обмеження політичних прав.

Захід вимагає від нас не стільки одностороннього дотримання Мінських домовленостей, скільки збереження образу жертви агресії. І нам варто це робити з розумом.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.