ЄС, Brexit і слуги виборців

0 коментувати
Ми спостерігаємо смерть політичного лідерства, яке багато років рухало світ вперед

В травні мені довелось зустрічатись з депутатами Європейської народної партії в Європарламенті. Вони вибачались за референдум в Голландії, на якому виборці відмовились від ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Я запитав, що вони, як політики, зробили, аби результат був іншим. У відповідь почув, що політики не  втручались, аби рішення виборців було об'єктивним. Я запитав, чи може виборець зробити свідомий вибір щодо документу на 600 сторінок і яким був би результат голосування за Євросоюз в 1950 році, якби політики обрали референдуми? На це вони сказали, що вони - лише слуги виборців.

Так-от на мою думку, відбулась велика зміна в політичній культурі Заходу, де політики перетворились на професійний інструмент в руках непрофесійних виборців. Ми спостерігаємо смерть політичного лідерства, яке багато років рухало світ вперед. Позицію виборців формують політичні лідери, а не медійна дискусія. Ми не голосуємо в лікарнях за спосіб операції, а відразу віримо лікарям. Так і в політиці, більшість виборців вірять політичним лідерам.

Політики Заходу перетворились на професійний інструмент в руках непрофесійних виборців 

Надмірний фетиш щодо залучення громадян в політику перетворив політиків на звичайних флюгерів. Західні політики перетворились з творців політичних смислів на таку собі механічну прокладку між аналітичними центрами бізнесом та виборцями, наслідком чого стала втрата управління змінами.
А якщо ви не керуєте змінами, нічого хорошого з цього не вийде.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.