Як вирішити питання житла і роботи для переселенців

1 коментувати
Досить морозитись і робити вигляд, що проблеми переселенців не існує 

Мої знайомі військові не люблять розмовляти про війну, а я не дуже хочу говорити про зламані долі людей, яким нерідко не вдавалось допомогти в тій мірі, в якій вони цього потребували.

Перше і головне, що треба знати про переселенців (правильно — ВПО, внутрішньо переміщені особи) — це те, що вони різні. Залежно від регіону у них абсолютно різні інтереси. Неправильно казати, що для них щось конкретне є головним. Наприклад, для тих, хто живе в Києві, головне — житло. Для тих, хто на Донбасі, — робота. Представники міжнародних організацій розповідали, що міжнародний досвід конфліктів доводить, що 80% переселенців повертаються додому після відбудови регіону. Потрібно врахувати це сьогодні.

Другий важливий момент: найбільший страх переселенця - невпевненість у завтрашньому дні. Чи будуть кошти на життя? Як складеться життя дітей? Чи буде житло, робота тощо - саме в цьому напрямі повинна думати влада. Крім того, існує велика проблема інтеграції переселенців. З одного боку, давши людині житло і роботу, ми ускладнюємо можливість повернення додому, і іншого — не може людина довго перебувати у не визначеності.

Спробую запропонувати логіку створення визначеності.

80% переселенців повертаються додому після відбудови регіону

Отже, згідно статті 19 ЗУ «Про боротьбу з тероризмом» відшкодування шкоди, заподіяної терористичним актом, здійснюється з державного бюджету. Це означає, що влада так чи інакше буде відшкодовувати людям зруйноване майно. Виходячи з цього, пропоную наступний механізм: кожен переселенець має отримати від держави письмове підтвердження гарантій відшкодування заподіяної шкоди після завершення конфлікту.

Наступний крок: якщо переселенець не планує повертатись, він обмінює гарантії на негайне відшкодування, тобто отримує житло на вільній території, але відмовляється від свого майна на окупованій території на користь держави. Надання житла має відбуватись в масштабах всієї країни, а не в місці, яке подобається переселенцю. Таким чином, ми отримуємо певну кількість людей, які точно не планують повертатись, після чого зрозуміємо, скільки державі потрібно витрати на їх забезпечення. Водночас, люди, які планують повертатись, почуватимуться більш захищеними. І це майже нічого не коштує.

Після цього потрібно братися за вирішення проблем з роботою. Треба визнати, що уряд зробив чимало, аби стимулювати працевлаштування переселенців, однак на тлі економічної кризи результати їх зусиль не вражають. Єдиним і правильним виходом є громадські роботи. В Донецькій області міста та райони позакладали додаткові кошти на громадські роботи в 2016 році і пріоритет для переселенців. Чому це важливо? Це дає можливість заробити кошти тимчасовим підробітком, фактично така собі підстраховка. Інший важливий момент — довіра місцевих. Коли переселенці роблять внесок у розбудову міста через громадські роботи, мешканці сприймають їх більш доброзичливо.

Ці пропозиції справді можна втілити. Досить морозитись і робити вигляд, що проблеми переселенців не існує.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.