Гібридний пакет рішень

1 коментувати
Нас будуть жорстко «закатувати» в Мінські домовленості

Основний меседж: або вибори, або скасуємо санкції. Ця маніпуляція буде линути звідусіль. З Адміністрації президента будуть істерити про необхідність прийняття закону про вибори в ОРДЛО, але їх нібито ніхто не буде виконувати. В Європі розгорнеться масштабна інформаційна операція росіян про необхідність зняття санкцій і країну-невдаху Україну. Російські політичні шавки в країнах ЄС будуть робити різкі заяви про майбутнє України, а українські ЗМІ будуть все це істерично розповсюджувати. До Мінських домовленостей будуть прив’язувати все - від санкцій і безвізового режиму до ледве не траншу МВФ. І все це буде суцільним фейком, за винятком того факту, що ми вчергове ні до чого не підготувались.

А чи могли ми підготуватись?

  1. Санкції. Залежність санкцій від Мінська придумали автори самого Мінська.

Насправді, санкції залежать виключно від бойових дій в Донбасі: припинення бойових дій вестиме до скасування санкцій. Визначальним фактором тут є не європейські політики, а європейська громадська думка. Ця думка не може допустити повної бездіяльності Європи, коли в безпосередній близькості ведуться повноцінні бойові дії. Чи можуть європейські політики пред’явити ще щось, окрім санкцій? Глибока стурбованість, мабуть, не менше смішить самих європейців ніж українців.

Все, що нам треба було послідовно робити, - це доводити, що бойові дії в Донбасі не припинені. Однак останні чотири місяці ми наповнювали міжнародний простір скандалами з прем’єром, офшорами, НАЗК, деклараціями тощо. Таким чином, відчуття завершеної війни є не тільки у європейців, але й в чималої кількості українців.

Все, що нам треба було послідовно робити, - це доводити, що бойові дії в Донбасі не припинені
  1. Вибори на Донбасі. Це рішення є рішенням, насамперед, для Заходу. Така собі проміжна перемога для Меркель і Обами. Однак дедалі очевидно, що це не може бути рішенням для України, оскільки може підірвати країну ще більше.

Класична модель вирішення конфлікту через вибори є неможливою в наших умовах. Зрештою, а де ця модель власне спрацювала? В Іраку, в Афганістані? Гра у вибори — це не наша гра. Але нашої гри немає, тому гра у вибори - єдина гра.

Ідея Романа Безсмертного зі спеціальними статутами — це хороший спосіб нав’язати свою гру. Шкода, що ні Президент, ні ЗМІ не приділили їй належної уваги. Фактично, Україна в односторонньому порядку створює правила повернення територій. При чому, не відразу, а окремими частинами - через прийняття статуту територіальної громади анексованих територій і підготовки до виборів.

Закинути щось дуже складно. Так, це не в руслі домовленостей, які і не виконуються. Але це наш формат, наша пропозиція, в ній теж є вибори і логіка завершення конфлікту. Ми маємо мати власний пакет рішень повернення Донбасу. Нажаль, повернути його військовим шляхом сьогодні ми не можемо, і навіть не готуємося до цього. Потрібно пам’ятати одну важливу річ: подібні конфлікти завжди закінчуються гібридними рішеннями. Не вірите? Згадайте, як великий Путін повернув Чечню і чи можна сказати, що повернув взагалі?

Для розв’язання своїх проблем завжди потрібно мати пакет саме своїх рішень, від яких і будувати переговорну лінію. Відсутність рішень, пане президенте, теж може бути рішенням, але навряд чи успішним.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.