Драйвери змін

0 коментувати
Щоб «дідівщина» та весь радянський і пострадянський хлам не потрапляв в голову молодої людини, вона має бути ізольована від нього

Прихід молоді на державну службу можна вважати одним з ключових факторів трансформації країни. Молода людина на держслужбі - це сучасні інформаційні технології, сучасне мислення свободи і розвитку, потужна мотивація до самореалізації. Можна сказати, що молоді люди — це та енергія, яка дає шанс на зміни. Натомість, їх відсутність є вироком для реформ.

Однак, ця теза містить серйозну дилему: з одного боку, як можна інтегрувати молоду недосвідчену і некомпетентну людину на таку відповідальну роботу, а з іншого — де буде вся ця енергія молодої людини після річного перебування на українській держслужбі? Тому відповідь на питання, як інтегрувати молодих людей до влади, не така проста, як може здаватися на перший погляд.

Важко сказати, що на державній службі мало молодих людей. За свій короткий час перебування в системі я бачив чимало молодих службовців, особливо на посадах спеціалістів. Втім, картина була не зовсім радісна. Як правило, це були розчаровані нереалізовані люди з «царем в голові», тобто ідолом начальника, як єдиновірного джерела рішень. При чому в ті рідкісні моменти, коли доводилось з ними мати справу, вони проявляли неабиякий креатив, але весь час побоюючись своїх же пропозицій. Тому омолодження держслужби знизу не веде до жодних змін.

Омолодження держслужби знизу не веде до жодних змін

Під час перебування в Польщі мені довелось побачити чимало молодих людей на керівних посадах. Що важливо, це були реальні драйвери змін. Від них аж пашіло жагою самореалізації та досягнень. Я спробував з’ясувати, як їм вдалось зберегти себе і, водночас, перебувати в системі. Все виявилось дуже просто - проекти. Молодих людей, в першу чергу, залучають для реалізації окремих нових проектів. Таким чином, молода людина від початку створює певний проект, володіє ситуацією по ньому і стає професіоналом.

Подібним чином необхідно діяти і нам. Щоб «дідівщина» та весь радянський і пострадянський хлам не потрапляв в голову молодої людини, вона має бути ізольована від нього. Водночас, новий цікавий проект формує потенційно успішного менеджера, який з часом зможе очолити новий напрям. Зрештою, запуск окремих проектів не з числа державних службовців вже можна розцінювати як успішний крок.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Віктор Андрусів
Віктор Андрусів

Кандидат політичних наук, працював в.о. заступника голови Донецької обласної ВЦА

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.