"Брудна стратегія" Трампа

0 коментувати
Трамп заганяє всіх в емоційну гойдалку, і в якісь мірі паралізує опонентів

Влітку, коли настрої публіки коливались під впливом заяв Трампа щодо Криму і України, я писав, що насправді він просто забруднює інформаційний простір навколо конкретних питань, аби справжня позиція залишалась невизначеною. Тепер можна казати, що цей підхід є основою його політичної стратегії.

Невизначеність паралізує суперника. Якщо ви думаєте, що Трамп за Росію, то дієте одним чином, якщо проти - іншим. Але коли він то за, то проти, ви просто розгублено очікуєте. Трамп заганяє всіх в емоційну гойдалку, і в якісь мірі паралізує опонентів. Під час кампанії він це робив шляхом суперечливих емоційних заяв, тепер - розігрує це в форматі "добрий-поганий поліцейський".

Так, в січні він шокував всіх заявою про те, що НАТО застаріло. Але вже на цих вихідних "добрий поліцейський" Пенс запевняв розгублених європейців, що НАТО - назавжди. Підсумок: розгублені європейці думають, кому вірити і не можуть визначитись з власної стратегії.

Особливістю цього підходу Трампа є те, що розгублений і невизначений суперник/союзник завжди готовий пропустити від нього удар, і перебуває в стані "підвішеної жертви". Це ж стосується і Росії, яка то святкувала його перемогу, то панічно істерить про чергові зради. Весь цей час "підвішена жертва", як правило, утримується від дій, очікуючи коли ситуація стане більш визначеною.

Невизначеність паралізує суперника

Проблема цього підходу тільки в тому, що не можна довго чекати з вирішальним ударом, оскільки стане очевидно, що його немає. І тоді жертва перестає себе почувати жертвою, і перетворюється на мисливця. Тривала невизначеність в США і поза ними може закінчитись тим, що всі зрозуміють -ніяких чітких позицій у Трампа немає. І це матиме відповідні наслідки для нього.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.