Яким має бути здоровий університет

2 коментувати
Новий український університет - це і фінансово-ефективна організація і сучасний науковий центр

Курчат по осені рахують не тільки в сільському господарстві, але і у вищій освіті. Закінчилась вступна кампанія, заповнені всі бюджетні місця, набрані контрактники, тривають структурні зміни в університеті ім. Богомольця.

Попередній навчальний рік став роком стабілізації після революційних потрясінь. Відбулося суттєве омолодження вищої і середньої ланки адміністрації. Створено механізми зворотного зв'язку з колективом та студентами, у тому числі для боротьби з корупцією, і є результати. Забезпечені умови для студентського самоврядування. Це основа, без якої неможливий нормальний розвиток академічної спільноти європейського типу.

У поточному навчальному році з опорою на колектив і активних студентів займемося оздоровленням. Який зміст ми вкладаємо в поняття «здоров'я університету»?

По-перше, університет повинен ощадливо витрачати зароблені кошти, адже вони державні. В наших гуртожитках завершився черговий етап модернізації – у чотирьох корпусах повністю замінено вікна на енергозберігаючі. Інвестиція дозволить щорічно заощаджувати на теплі близько 3 млн грн на рік. Економія суттєва, враховуючи, що кожен рік університет витрачає на теплоносії близько 11 млн грн. Наступний крок – заміна лампочок і автономне теплозабезпечення. До речі, вперше за останні десятиліття вдалося вирішити питання цілодобового постачання гарячої води.

В академічній спільноті повинна бути висока моральна планка

По-друге, університет зобов'язаний займатися профільною діяльністю. У минулі роки негосподарське ставлення яскраво проявлялася у сфері орендних відносин. Приміщення в навчальних корпусах і гуртожитках здавалися в оренду за сміховинними ставками, в той час як для самих студентів не вистачало місця.

По-третє, в академічній спільноті повинна бути висока моральна планка. Вже створена антиплагіатна комісія, яка займеться перевіркою навчально-методичних посібників і підручників. Плануємо оголосити війну списуванню. Першим кроком стане тристоронній меморандум адміністрація – студентське самоврядування – науково-педагогічний колектив. Шукаємо можливості реалізувати антиплагіатну програму в науковій сфері.

По-четверте, університету необхідно стати науковим центром. Незважаючи на бюрократичний опір, продовжимо боротьбу за київську університетську клініку/лікарню. Великі надії покладаємо на Науково-дослідний інститут експериментальної та клінічної медицини. Цієї осені пройде первинна атестація. Це початковий етап підготовки до акредитації за ISO. Далі введемо в експлуатацію сучасну молекулярно-генетичну лабораторію, яка дозволить проводити дослідження в декількох актуальних клінічних напрямках. І вже в наступному році ми зможемо опублікувати перші наукові статті в закордонній пресі, що підвищить позиції нашого університету в індексі цитування.

До речі, про рейтинги. НМУ зареєструвався в європейському рейтингу «Мультиранк», подали документи і QS Stars. Науково-освітньої цінності в цих діях трохи, але популяризація за кордоном не завадить. Допоможе нашому просуванню на міжнародній арені і те, що в цьому році ми плануємо посилити навчання наших викладачів англійської мови.

Ось таким ми і бачимо «здоровий університет»: як економічно і фінансово-ефективну організацію, колектив з високими стандартами академічної доброчесності, сучасний науковий центр, повноправного учасника міжнародної академспільноти.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.