Більше дівчат, менше киян

0 коментувати
Ось і готові списки, що надійшли на бюджетні місця в нашому університеті. Поки формуються списки контрактників, підіб'ємо попередні підсумки. У 2015 році вступна кампанія мала кілька суттєвих відмінностей

По-перше, подані заяви автоматично рейтингувались Єдиною державною базою даних з питань освіти (державне підприємство «Інфоресурс»). Система автоматично формувала список зарахованих на місця за державним замовленням. По-друге, у абітурієнтів приймали копії документів. Оригінали приймалися тільки у осіб, рекомендованих автоматичною системою до зарахування на бюджетну форму навчання, вже після оприлюднення офіційних списків. По-третє, до кожної зі складових загального конкурсного балу застосовувалися різні вагові коефіцієнти. Природно, для нашого вузу найбільші – коефіцієнти з хімії та біології. По-четверте, зарахування на місця державного замовлення відбувалося в один, а не три етапи, як раніше. Абітурієнти могли подати оригінали документів лише один раз.

Всього заявки подали 7154 абітурієнтів. Бюджетних місць – 793. Віднімаємо місця, що надаються за цільовою програмою для сільських жителів, інших пільговиків і отримуємо 450 місць. Саме стільки реально розподіляється за конкурсом, всього 57% всіх бюджетних місць. Ось чому конкурс на бюджет в середньому становив 25 осіб на місце. Досить високий, хоча і менший, ніж у минулому році – 33 людини на місце. Незважаючи на труднощі в країні, люди хочуть вчитися.

Понад 24% заяв подали золоті, срібні медалісти і володарі дипломів з відзнакою. Це 3466 людина. А стали студентами за держзамовленням лише 11% (368 осіб). Це 49% всіх зарахованих на держзамовлення. Не все те золото, що блищить. Питання реальної цінності золотої медалі в сучасній Україні залишається актуальним.

Майбутні першокурсники розуміють, що їх чекає «на виході» через 6 років – жебрацька зарплата

Серед зарахованих 23% киян. У минулому році київську прописку мали 30% зарахованих на бюджет. В інших медах зазвичай більше 60% студентів – «місцеві» (з міста чи області). Отже, НМУ підтверджує свій статус «національного» університету.

Нам не вистачає місць у гуртожитках для розселення іногородніх. Кімнат було б більше, якби попередній ректор В. Москаленко добудував гуртожиток № 8 на 400 місць. Поки замість гуртожитку – недобудований каркас і кримінальне провадження про розтрату 20 млн грн (за старими цінами!).

Трохи зменшилася порівняно з минулим роком кількість абітурієнтів за цільовою програмою навчання сільської молоді – 183 (минулого року – 190). Згідно з правилами вступу, за цією програмою вступити в університет можна тільки пройшовши конкурс – не менше 1,5 особи на місце. Направлення абітурієнтам повинні надавати обласні управління охорони здоров'я. З цим завданням не впоралися Миколаївська, Полтавська, Сумська, Херсонська, Київська, Чернігівська області. Але чиновники не винні. Не хочуть сільські жителі повертатися додому і працювати лікарями.

70% зарахованих на бюджет – дівчата. В минулому році – 67%. З одного боку – добре, емансипація. А з іншого – все менше чоловіків сприймають медицину як професію, яка дозволяє прогодувати сім'ю. Це дуже тривожний сигнал.

Профіль абітурієнта відображає ситуацію в медицині. Майбутні першокурсники розуміють, що їх чекає «на виході» через 6 років – жебрацька зарплата, застаріле обладнання і технології. Але все одно хочуть займатися медициною. Уряд повинен дати молоді сигнал, що в медицині відбуваються зміни. Реформа, ау :)


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.