Американські боги: замах довжиною в сезон

9 червня 2017, 08:03
3196
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Непідготовленому глядачеві перші епізоди "Богів" можуть здатися занадто складними для сприйняття. Але важливо зрозуміти, що це лише введення в курс справи 

Напередодні літа в ефір прибули одразу два серіали з міткою #довгочекали. Обидва гранично спантеличили глядача, але отримали відмінні оцінки, змусивши профільну пресу бігати поміж красивими і розумними. «Твін Пікс» і «Американські боги», перший розглядали минулого четверга, приступимо до другого.

Десять років тому канал НВО придбав права на серіал, заснований на циклі романів «Пісня льоду і полум'я» Джорджа Мартіна. Тоді одна тільки ця новина неабияк підняла продажі першої книги, звідки знаю – сам відразу після новини прочитав «Гру Престолів» і підсів на гачок. Через кілька років аналогічна новина переадресувала багатьох до роману «Американські боги» Ніла Геймана. Тільки на цей раз у НВО нічого не вийшло – вони довго шаруділи сценарієм за квартальними планами, пили кров автора, після чого розійшлися, не коментуючи витрат.

Тут же пожвавішали конкуренти з кабельного (що важливо, тому що немає обмежень на секс, кров і мат, а в літоснові цього повно) каналу Starz. У них з власними оригінальними драмами було не так, щоб дуже («Спартак», «Бос», «Еш проти зловісних мерців»), зате бажання – хоч відбавляй. Так що Starz підібрали проект і вирішили постукати у вищу лігу. Коли стало відомо, що у цьому році «Гра Престолів» йде з квітня до липень, вони вирішили – ось він, шанс.

До речі, у НВО підібрали не тільки контракт на «Богів», але і прекрасного Іена МакШейна, що прикрасив собою великий серіал «Дедвуд». З красивого «Ганнібала» витягли шоураннера Брайана Фуллера, зайняли в «Секретних Матеріалах» Джилліан Андерсон на епізод-інший. І т. д. і т. п., з миру по нитці назбиралась команда найамбіційнішого серіалу цього року.

Непідготовленому глядачеві перші епізоди «Богів» можуть здатися занадто складними для сприйняття, сценарні перехрестя напружують – занадто багато покажчиків і виносок, персонажі з'являються і зникають без пояснень. Але через пару годин полегшає – важливо зрозуміти, що весь перший сезон (вісім епізодів) є введенням в курс справи.

Адже це не юридичний процедурал і не історія про подружок в орендованій квартирці, а передпокій у великий яскравий всесвіт, населений богами. Точніше, богами населена сучасна Америка, і вони воюють між собою – олдскульним божествам типу Одіна і Анубіса протистоять нові боги – Медіа і Технохлопець (напиши Гейман цю книгу років на сім пізніше, обов'язково з'явився й бог Фейсбук). Точніше, війна поколінь чекає нас десь попереду, а поки все починається з роуд-муві – що паства, що боги не можуть жити без красивих олдскульних машин.

Нас бережуть щосили, поступово знайомлячи зі всіма цими персонажами неонових галюцинацій, але, повторюся, очищайте оперативну пам'ять і відкладайте іграшки – тут доведеться попрацювати уважним глядачем.

Тим більше, що тут є, на що подивитися: до візуальної частини зауважень немає, все реалізовано яскраво і пишно, тому й заманювали в проект Фуллера. Тут можуть собі дозволити намалювати необов'язкову кішку і не економлять на дощових машинах. І ще це свято для стилістів, які не можуть утриматися, щоб не одягнути колишнього ув'язненого в дизайнерський костюм.

Каст яскравий, але нерівний. МакШейну (містер Середа) на першому плані протистоїть Ріки Уіттл (містер Тінь), минуле регбіста дає грунтовність силуету, так і харизма начебто є, але в драматичних моментах МакШейну тут поки не з ким «обігратися». Але ключове слово тут – «поки», нас чекає ще два епізоди, до того ж серіал, очікувано, продовжений на другий сезон (всього планували шість). Поки виглядає складно, але все може змінитися, так що 8 з 10 з авансовим тегом #БП – Будемо Подивитися.

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше поглядів тут

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

IT-індустрія

Сьогодні, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Футбол

Сьогодні, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи
Події

Вчора, 19:33

article_img
Смертність та народжуваність. Чому в Україні зростають темпи скорочення населення