Україна – 27 років без проекту

5 коментувати

Ви уявляєте собі будівництво сучасного хмарочоса без проекту? 

Без розуміння, для кого він будується, як він впишеться в ландшафт, які повинні бути комунікації і чому покупці (орендарі, бізнесмени, жителі) виберуть його, а не сусідній.

У мене чітке відчуття, що 27 років незалежності ми продовжуємо штукатурити стіни хрущовки, що залишилася після радянської окупації, перемотувати іржаві труби ізоляційною стрічкою, прощаємося з сусідами, що переїжджають в новобудови, але ніяк не домовимося про те, щоб побудувати свій сучасний, комфортний енергоефективний будинок.

Але ж за ці 27 років на косметичні ремонти і перестановку меблів ми витратили бюджет двох хмарочосів.

Каркас нашої хрущовки руйнується. Запас міцності на межі. Підпірних конструкцій міжнародних донорів-ремонтників недостатньо. Рік-два і по будівлі підуть тріщини, які навіть їм не під силу буде виправити. Залишиться лише збирати свої речі і спішно переїжджати в нове орендоване житло в іншому районі.

Невже ми не можемо самі побудувати свій будинок? Не подорослішали, не навчилися домовлятися, втілювати свої ідеї в металі і композитах?

Каркас нашої хрущовки руйнується. Запас міцності на межі

На носі 2019 рік і ми знову будемо вибирати злодійкуватих виконробів, що пропонують свої варіанти косметичних ремонтів.

Але чи так ми вибираємо виконроба для будівництва свого будинку?

Давайте відповімо для початку, навіщо нам потрібен будинок, хто в ньому буде жити, в якому районі і концепції він нам, замовникам - його жителям, буде найбільш комфортним. Виберемо, врешті-решт, район і його стандарти, це західна частина міста чи східна?

Припускаю, що будинок ми хочемо в сучасному зеленому районі, поруч з такими ж європейськими красивими будинками. Адже з безвізом ми вже встигли підглянути, як там у сусідів?

В цьому будинку має бути комфортно і нам, і нашим дітям. Будинок повинен бути безпечний, поруч з гарною школою, університетом і лікарнею. На вході привітний консьєрж - чиновник, який працює разом з усім обслуговуючим персоналом в ЖЕКу - нашому держапараті, куди наймаємо найкращих менеджерів і сантехніків, сплачуючи їм чесну зарплату з наших сервісних платежів - податків.

Будинок - лише перший новий об'єкт нашого району, адже території нам дісталося чимало, і ми можемо її перетворити на найкомфортніший район нашого міста.

Якщо ми сусіди, давайте, все-таки, самі домовимося про наш проект будинку і наймемо підрядників - політиків під поставлені нами завдання і більше не будемо вестися на рекламні плакати виконробів, що пропонують новий курс і бажаючих жити по-новому, але без нас.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.