Алита: Матриця для середніх класів

8 лютого, 09:03
3733
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сьогоднішній пацієнт стартує в нашому прокаті рівно через тиждень, в перший "букетний" день року

Але зали Аймакс отримали тижневий ексклюзив і відкрили двері сьогодні, так що і враженнями слід ділитися зараз же, по гарячих слідах.

Отже, мова піде про фільм «Алита. Бойовий ангел», досить дорогу екранізацію популярної однойменної манги. Якщо по-простому, то ми маємо справу з черговим кінокоміксом, тільки не американським, а японським, зі своєю значною фанбазою, сповненою радісних очікувань.

В першу чергу на клювання працюють прізвища відповідальних товаришів - проект довгий час виношував Джеймс Кемерон, але він так глибоко загруз в «Аватарі», що сторонні проекти делегує перевіреним людям. У нашому випадку такою людиною став сам Роберт Родрігес. Кемерон же обмежився патронажем: сценарієм і продюсуванням. І, оскільки живі актори метру з певного часу малоцікаві, Джеймс вирішив малювати головну героїню за методом Голлума.

Тобто так, як це робиться в сучасних відеоіграх - людину обвішують датчиками, а потім промальовують персонажа поверх живого сценруху. Алита (тим, хто читав в дитинстві Олексія Толстого захочеться назвати її Аелітою) - кіборг, останки якого виявив якийсь доктор, длубаючись в іржавому смітті, що випадає з небесного граду на грішну постапокаліптичну Землю.

Пара вступних: нам показують Землю 26 століття (хороший гег зі стартовою заставкою «26 Століття Фокс»), яка раніше програла битву Марсіанським колоніям. Через три століття після цього залишки населення нашої планети живуть в одному місті (за легендою, решта території непридатна для життя), а в небесах над ними сяє якийсь вищий населений пункт.

Але дія відбувається на Землі, запущеній до стану нинішньої Гавани. Тільки в цій КіберГавані на кожному кроці зустрічаються кіборги - люди з штучними кінцівками/тілами, мета проста - вижити, а мрія одна на всіх - потрапити на небо, де все, нібито, по-іншому.

Як і слід було очікувати від постапокаліпсису, головним захопленням людства є жорстокий спорт. Ми це нещодавно бачили, у фільмі «Першому гравцеві приготуватися», тільки у Спілберга був гоночний квест, а у Кемерона смертельна суміш баскетболу з паркуром на реактивних ковзанах. І тільки чемпіона беруть у град небесний.

Добрий доктор пришиває Алиті нове тіло, дівчинка нічогісінько не пам'ятає, зате фізично готова вкласти будь-кого. А ворогів навколо - як кандидатів у президенти. На цьому вступні звертаємо, сюжет містить безліч твістів, як очікуваних, так і ні, досить про нього.

Краще поговоримо про втілення. Почнемо з каста: Аліту малювали поверх Троянди Салазар. Дівчина вона і так оката, але закони жанру (особливо після Елізабет з гри «BioShock Infinite») вимагають просто величезних очей, які тут і зобразили. Здається, японці будуть в повному захваті.

Доктора грає Крістоф Вальц, якому давно пора зробити тату у вигляді знака якості - міцний мужик. Окремо відзначу - вгадали з другим героєм, Кіан Джонсон викликав прискорене дихання у жіночої частини залу. Також варто відзначити наявність у кадрі Дженніфер Коннеллі (саме та юна балерина з «Одного разу в Америці») і Махершали Алі. Правда, останнім в основному доводилося ходити на зеленому тлі і вимовляти односкладові пафосні дурниці. Особливо не розвернешся, зате так прийнято в комікс-кіно.

За візуальною складовою питань немає - екшн намальовано бадьорий. Сама ж розповідь до останніх актів стає дещо дурнішою, але велике питання: а чи був вибір? Конкуренція підтискає: міста літають, супергероїні зі свистом махають ногами, а студії постпродакшену працюють по вихідних; всі намагаються створити нові довгограючі підліткові франшизи, але мало у кого виходить. І не будемо забувати, що «Привид в обладунках» так і не вийшов «в нуль», так що вся надія на великі очі й азіатський прокат.

Разом: 6,5 з 10 (включаючи бал, доданий за сценарну сміливість і відібраний тут же за явні сюжетні огріхи) з тегом # СП - Свіжо Передання. Схоже, Кемерон своїх цілей домігся, але чи потрапив він в підліткову аудиторію? Ще одне велике питання.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени 

Читайте тематичні колонки на НВ:

Кинопоиск з Фоззі - щочетверга

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною - щодня

Особисті фінанси з Іваном Компаном- по вівторках

Деловая неделя з Сергієм Фурсою - по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим - щотижня

Більше думок тут

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Культура

Сьогодні, 11:09

img
Анабель 3 і Обіцянка на світанку. Головні кінопрем'єри тижня
Політика

Сьогодні, 21:00

img
«Судді Портнова», Роттердам+ та фейки. Адвокат Порошенка — про кримінальні справи проти екс-президента
Політика

Сьогодні, 11:00

img
Соцопитування Рейтингу: Партія Голос випередила Європейську Солідарність і Батьківщину