Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

6 грудня: Британський удар по російських олігархах

6 грудня, 21:07
4936
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Нью-Джерсі робот-бунтар отруїв 24 людей, Трамп бадьоро веде світ до фінансової кризи, а ОАЕ спростовує смерть зниклої принцеси

1. Найкумедніша і одночасно зловісно-пророча (на мій погляд) новина, прийшла сьогодні з американського штату Нью-Джерсі, де розташований один з роботизованих логістичних складів компанії Amazon. Відразу 24 співробітники цього складу потрапили до лікарень з симптомами хімічного отруєння. Проведений розгляд встановив, що винуватцем інциденту став робот, який розпорошив у приміщенні балон з хімічною речовиною для відганяння ведмедів. Місцеві фахівці, намагаючись всіх заспокоїти, кажуть, що це сталося випадково - робот наїхав на балон, який впав з верхньої полиці. Хтось, напевно, повірить. Але ми-то з вами знаємо, що почалося! (Звучить страхітлива музика)...

2. Жарти жартами, але в США і правда назріває якась поганка. Справа в тому, що головний біржовий індекс країни (та й усього світу) Dow Jones останнім часом дуже сильно лихоманить. Він то стрімко зростає, то раптово падає. Всього кілька днів тому він був на рівні приблизно 25800 пунктів, а сьогодні - 24400. Це дуже суттєве зниження, причому в лідерах падіння зараз опиняються банки. Зараз поки що рано робити якісь певні висновки, але щось подібне спостерігалося в 2008 році, коли в США вибухнула жахлива фінансова криза, що швидко поширилася потім на весь інший світ. Економісти впевнені, що щось подібне може повторитися і зараз. В цьому випадку майже всі ми обідніємо, причому досить помітно.

3. Втім, є одна людина на цьому світі, яка криз не боїться. Звуть цього сміливця, звичайно, Дональд Трамп. Сьогодні стало відомо, як він відреагував на запитання про ймовірну боргову кризу. Президент сказав, що "ніяк ", оскільки в той момент, коли ця криза стане реальністю, він уже перестане бути президентом. Напевно, знає, що говорить, і тому не соромиться брати в борг все більше грошей. За два роки його правління національний борг США виріс приблизно на два трильйони доларів. За рахунок цих грошей багато в чому було забезпечено досить виское зростання ВВП на початку правління Трампа. Правда, в довгостроковій перспективі ця політика може виявитися досить сумнівною і навіть небезпечною.

4. Поки ж США і РФ тролять один одного військовими кораблями. Один американський есмінець пройшов неподалік від російських вод на Далекому Сході - за сто кілометрів від Владивостока. Ще один зібрався зайти в Чорне море, щоб походити по ньому взад-вперед. Американці кажуть, що це символ невизнання російських претензій на море. Москва на це відповідає, що не дуже-то й боїться американських есмінців і навіть використовує їх для переслідування своїми кораблями. Дитячий садок якийсь. Американцям треба б не по Чорному морю ходити, а в Азовське зайти і там маневрувати. Ось це було б діло. Хоча і це мало що змінило б, якщо зовсім чесно. Але хоча б тролінг був би гідним, а не як зараз.

5. Коли американці хочуть, вони можуть влаштувати своїм опонентам справжні неприємності. Сьогодні за американським запитом в Канаді затримали фінансового директора китайської компанії Huawei Technologies Мен Ванчжоу. США підозрюють її в причетності до порушення своїх санкцій проти Ірану, які китайці не визнають. Пекін оскаженів, оскільки Huawei Technologies - один з флагманів електронної промисловості КНР. Китайці вважають, що США таким чином ведуть нечесну конкуренцію (що запросто може бути правдою, враховуючи характер Трампа). Крім того, це затримання може стати ще одним сигналом посилення торгової війни між двома найбільшими економіками світу. Така війна обов'язково потягне на дно всю світову економіку.

6. Чи є якийсь зв'язок, але сьогодні ж стало відомо, що союзник Китаю - Північна Корея - розпочала будівництво нової військової бази поряд зі своїм ракетним полігоном на півночі країни. Судячи з усього, КНДР ні в якому разі не припинила роботу над створенням міжконтинентальних ракет, а навпаки - нарощує зусилля в цьому напрямі. Завдяки дурості Дональда Трампа Кім Чен Ин отримав час і можливості для розвитку своєї ракетної і ядерної програм. Трамп ніяк не може визнати провал своєї дипломатії на цьому фронті, тому і дивиться крізь пальці на ракетно-ядерне озброєння Північної Кореї.

7. Ось Велика Британія дуже серйозно вдарила сьогодні по російському режиму. Лондон прийняв рішення не видавати росіянам так звані "інвестиційні" візи. Величезне число російських чиновників, депутатів, старших начальників спецслужб та інших злодіїв користувалися цією лазівкою для отримання можливості постійно відвідувати або навіть жити у Великій Британії, а заразом - легалізовувати там вкрадені в РФ гроші (якраз через ті самі "інвестиції", за які й давали візи). Тепер всім претендентам доведеться пояснити, звідки у них гроші для інвестицій у королівстві. Оскільки у 99 відсотків ці гроші - вкрадені, то не дуже зрозуміло, як їм тепер можна буде повернутися до своїх хатинок на Лондонщині. Я прямо хвилююся.

8. Ну і ще останнє на сьогодні. Сім'я дубайської принцеси Латіфи сьогодні офіційно оголосила, що вона жива, здорова і знаходиться в безпеці у себе вдома. При цьому самій принцесі її родичі слова не дали, світу її не показали. Це пояснюється досить просто: Латіфу, яка втекла з дому, але була спіймана і повернена, або вбили, або тримають в нелюдських умовах і катують. У всякому разі, вона сама говорила, що їй загрожує саме це, якщо її втеча з ОАЕ не вдасться. Після звірячого вбивства Джамаля Хашукджі за наказом саудівського диктатора ніхто в світі не повірить словами дубайського шейха про те, що його дочка в повному порядку. Я сподіваюся, що Захід продовжить вимагати від ОАЕ або показати світу Латіфу, або розповісти правду про її долю. Пора закінчувати практику загравання і братання західних лідерів з тоталітарними диктаторами, що буквально вбивають простих людей, журналістів, опозиціонерів і навіть власних дітей.

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua