29 травня: Італія веде світ у темряву і хаос

29 травня 2018, 20:58
3128
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Джордж Сорос прогнозує сутінки Євросоюзу і нову економічну кризу, Макрон нагородив "людину-павука" роботою пожежника, а Кім і Трамп знову хочуть зустрітися

1. Головна подія дня - це паніка на європейських і світових біржах, викликана страхом можливого виходу Італії з зони євро і Євросоюзу. Зараз у цій країні вирує політична криза, яка, найімовірніше, закінчиться достроковими парламентськими виборами у вересні і формуванням уряду затятих ворогів ЄС і єдиної валюти. Це уряд, цілком імовірно, просто відмовиться виплачувати кредиторам італійський зовнішній борг - 2,3 трильйона доларів (третій показник у світі). Наслідки такої відмови для світової фінансової системи будуть просто катастрофічні. Вже зараз усі світові біржі падають, а експерти виділяють безвихідь і сіють паніку. Я обожнюю ситуації, коли зазвичай пещені і статечні міністри, банкіри і всілякі там експерти починають бліднути від страху, пітніти від напруги і битися головою об стінку від відчаю. Тому я спостерігаю за розвитком цієї історії з похмурим задоволенням.


2. Те, що мої найпохмуріші очікування можуть втілитися в реальність найбільш чудово моторошним і льодовим душу спосоом, сьогодні побічно підтвердив Джордж Сорос. Це, якщо хто не знає, один з найрозумніших і тямущих фінансистів планети. До його думки прислухаються всі, хто має хоч якийсь стосунок до глобальної економіки. Так ось, Сорос сьогодні сказав, що світ, ймовірно, наближається до гігантської фінансової кризи, а Євросоюзу загрожує дезінтеграція і знищення. "Все, що у світі могло піти не так, пішло не так", - сказав Сорос. Загалом, нам усім треба готуватися до чогось жахливого!


3. Майже одночасно той-таки Сорос заявив, що збирається зробити все можливе для проведення повторного референдуму з питання про вихід Великобританії з Євросоюзу. На думку мільярдера, якщо з'ясується, що британці передумали, і Брекзіт не потрібен, увесь світ буде врятований від величезних неприємностей. На кампанію за проведення нового референдуму він уже зібрав мільйони доларів. Мені подобається, що Сорос не тільки лякає людей, але і пропонує шляхи виходу з глобальної кризи, яка насувається. Втім, думаю, навіть він не зможе зупинити наближення неминучих темних часів.


4. Сьогодні 22-річний малієць Мамуду Гассама здобув офіційний статус постійного жителя Франції і місце стажиста в пожежній бригаді з окладом 600 євро на місяць. Крім того, очікується, що через кілька місяців йому дадуть і громадянство Франції. Цей чоловік прославився тим, що врятував дитину, яка майже випала з балкона п'ятого поверху. Гассама видерся на п'ятий поверх по балконах і зумів витягти дитину, яка висіла на перилах, усередину. Завдяки цьому вчинку малієць одразу став героєм, удостоївся президентської аудієнції і став знаменитістю. До цього моменту він практично жив на вулиці, а про рід його діяльності газети делікатно пишуть, що він "не міг працювати у законний спосіб". Смішно, до речі, що зараз різні організації, які займаються допомогою біженцям, дико образилися на президента. Він першим зумів пропіаритися на цьому випадку, запросивши героя до себе в Єлисейський палац. А благодійники щось затупили і втратили чудову нагоду для свого піару: вони ж хочуть показати, що держава біженцям не допомагає, тому всі хороші люди повинні нести свої гроші саме цим благодійникам. Еммануель Макрон практично забрав у них з-під носа величезні суми пожертвувань і, відповідно, ще солодше життя для керівництва найрізноманітніших фондів. От вони і зляться, обзиваючи його "лицеміром", що, до речі, правда.


5. Сьогодні якимось чином були реанімовані перспективи проведення саміту за участю Дональда Трампа і Кім Чен Ина. Президент США відправив дипломатичну делегацію в Сінгапур, де американці повинні зустрітися з главою адміністрації Кім Чен Ина, який теж туди вилетів через Пекін. Якщо переговори американських і північнокорейських посланників пройдуть успішно, то, ймовірно, зустріч лідерів США і КНДР теж незабаром відбудеться. Хоча я, якщо чесно, дуже скептично ставлюся до її можливих підсумків. Річ у тім, що Трамп хоче будь-що-будь позбавити Північну Корею ядерної зброї, а вона хоче будь-що-будь залишитися ядерною державою. Примирити ці дві позиції мені видається вкрай непростим завданням.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Події

Сьогодні, 21:37

thumb img
В Україні вперше запровадили електронну чергу в перші класи на блокчейні
LOL

Сьогодні, 18:14

thumb img
Всі ми трохи Супрун. У Мережі помітили реакцію Уляни Супрун на появу Олега Ляшка