11 січня: Кінець Брекзиту і дощ з павуків

11 січня, 20:58
4975
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вихід Великобританії з ЄС опинився під питанням, у Німеччині з'явилася партія послідовників нацистів, а Туреччина стягує війська до сирійського кордону

1. Найцікавіші події дня, на мій погляд, розгорталися сьогодні навколо Брекзиту. За словами групи міністрів в уряді Терези Мей, провал парламентського голосування за її варіант угоди з ЄС про вихід призведе спочатку до паралічу, а потім і до скасування Брекзиту. Фактично британців готують до того, що уряд збирається наплювати на думку людей, висловлену на референдумі. Британські праві бачать у цьому змову ліваків-глобалістів і пишуть, що "настав час братися за вила" (it's pitchfork time). Хто б міг подумати, що манірні англійці у 2019 році серйозно задумаються про вила, голоблі і сокири? Дивовижні часи настали!

2. Одними з найгучніших виразників думки британських правих стали мільярдер Пітер Гаргрівз і фінансист Кріспін Оуді. У 2016 році вони були серед головних спонсорів руху за відділення від ЄС. Зараз обидва вважають, що Брекзит може і не статися, оскільки "люди втомилися" і вже готові припинити боротьбу, залишившись в ЄС. Для цього, на думку Оуді і Гаргрівза, треба буде провести повторний референдум, на якому, найімовірніше, переможуть прихильники збереження Великобританії у складі Євросоюзу. Якщо це дійсно станеться, то в країні може початися серйозна політична криза, тому що переконані прихильники Брекзиту дійсно відчують себе нахабно обдуреними політичною елітою. Весело буде в будь-якому разі.

3. Якщо Брекзит дійсно буде скасовано, то мільйони розлючених прихильників розриву з ЄС підуть від підтримки традиційних партій під прапори крайніх правих і радикальних антиіммігрантських рухів. Теоретично, така політична сила могла б стати не менш популярною, ніж Торі або Лейбористи. Залишившись у ЄС, така Великобританія стане навіть більш небезпечною для Євросоюзу, ніж будучи зовні. Просто зараз ультраправі з Угорщини, Польщі та Італії об'єднують свої зусилля з метою створення темного і зловісного антиліберального блоку. Якщо до них приєднаються і британці, така сила запросто може стати домінантною в Європі і повністю змінити її політичне обличчя. Не може бути нічого більш ефективного для руйнування самого сенсу єдиної, світлої, ліберальної, відкритої і толерантної Європи.

4. Звичайно, остаточна поразка лібералів в ЄС можлива лише після падіння головної країни - Німеччини - і воцаріння там антиєвропейських популістів - лівих чи правих. І робота в цьому напрямку йде дуже активно. У Німеччині з'явилася нова ультраправа партія "Пробудження німецьких патріотів", лідери яких вважають напівфашистську "Альтернативу для Німеччини" надто вже м'якою і ліберальною. На їхню думку, АдН розпестилася і втратила волю до серйозного протистояння з ліберальним політичним режимом. Цікаво, що символом нової партії стала польова волошка. Зовні безневинна квіточка має важливий смисл: у 1930-ті роки вона була таємним символом австрійських нацистів. До використання свастики вони перейшли після аншлюсу в 1938 році, але теплих почуттів до волошок не залишили. І ось, як то кажуть, "дивіться, хто повернувся!"

5. Тим часом Туреччина дедалі активніше готується до наступу на позиції курдів у північній Сирії. Сьогодні до південного кордону попрямували колони турецької бронетехніки і військового обладнання. Судячи з усього, наступ на курдів почнеться із заходу - з сирійської провінції Ідліб, зайнятої союзними Туреччині сирійськими повстанцями, а також з півночі - безпосередньо з турецької території. Цікаво, що раніше на ті ж позиції курдів у Сирії раніше намагалися наступати загони Ісламської держави. У 2015 році вони були розбиті не без допомоги армії США. Туреччина вже заявила, що її наступ почнеться незалежно від того, чи залишаться в Сирії союзні курдам американські війська.

6. Білий дім повідомляє, що виведення військ з Сирії вже почалося. За даними джерела CNN в адміністрації Дональда Трампа, Пентагон почав евакуацію бойової техніки з північних районів Сирії. По суті справи, Трамп кидає своїх союзників-курдів напризволяще. Без американської "парасольки" курдам майже напевно загрожує знищення силами Туреччини, а також режиму Башара Асада і його союзників - "Хізбалли" і Ірану.

7. Поки Сирія лише готується до відновлення війни, в Мексиці бойові дії йдуть повним ходом: сьогодні там було вбито 24 людини. Різниця, правда, в тому, що у мексиканців воюють не національні і політичні суб'єкти, а мафіозні об'єднання - наркокартелі, які ділять між собою ринки збуту. Всі вони дуже добре озброєні і являють собою цілі армії, які часом вступають у криваві бойові зіткнення. Кількість жертв, як бачите, не менша, ніж у багатьох реальних війнах.

8. Ну й останнє на сьогодні: на півдні Бразилії сьогодні спостерігали досить рідкісне і моторошне явище: з неба дощем сипалися тисячі і тисячі павуків. Вчені говорять, що таке іноді трапляється в довгі періоди спекотної і сухої погоди: павуки в пошуках здобичі плетуть мережі, на яких літають з місця на місце, але людям такий спосіб переміщення і полювання здається опадами у вигляді павуків. Причому для деяких людей це явище є досить дискомфортним, оскільки павуки починають повзати всюди, залазять під одяг і взагалі нічим себе не обмежують у переміщеннях. Реальної небезпеки для людей вони, правда, не становлять: їхня отрута для нас не є небезпечною.

Зверніть увагу

20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект