10 відповідей на запитання про вакцинацію дорослих

26 січня 2018, 13:42

Про ймовірну дифтерію заговорили навіть деякі великі начальники

Суспільство з подивом дізналося, що робити щеплення від дифтерії треба не тільки дітям, а й дорослим. Оскільки начальники нічого конкретного не кажуть, а у мене по сотні листів на день на тему «як мені бути». Відповідаю на основні запитання і роз'яснюю основні незрозумілості. Питання «де що є?» І «що по чому?» – це, вже вибачте, не до мене.

Відео дня

10 відповідей на запитання про вакцинацію дорослих від дифтерії

Вакцини для дітей і дорослих – різні. У «дорослих» вакцинах доза (кількість речовини, що має викликати імунітет) менша – як правило, в два рази. Ними прищеплюють не тільки дорослих, а й дітей «не зовсім раннього віку» – деякі вакцини, наприклад АДС-М, застосовують для імунізації людей старше 7 років, інші, наприклад «Бустрікс», – старше 4 років.

2. Буква «М» в назві вакцини АДП-М якраз і вказує на те, що в ній міститься зменшена доза. А ще можливі такі написання: "DT" – вакцина від дифтерії і правця, «Td» – маленька буква «d» в назві означає в два рази зменшену дозу.

3. Вакцини для дорослих тільки від дифтерії на практиці не застосовуються. Реально використовуються або дифтерія + правець (DT), або дифтерія + правець + кашлюк (DTP).

4. Як треба прищеплювати дорослих від дифтерії за правилами? Ось так: починають в дитинстві – 3 дози в перший рік життя, по 1 дозі в 1,5 року, 6 і 16 років. Потім кожні 10 років – в 26, 36, 46 і т. д.

5. Вчені всього світу продовжують сперечатися, і предмет спору виглядає так: «Кожні 10 років треба робити щеплення від дифтерії і правця або все-таки кожні 10 років треба робити щеплення від дифтерії, правця та кашлюку?». Питання про доцільність вакцинації від дифтерії раз на 10 років не стоїть в принципі – треба, треба однозначно!

6. Порада: якщо у вас є можливість купити вакцину для дорослих з кашлюковим компонентом – наполегливо рекомендую зробити щеплення і від кашлюку, особливо якщо в найближчі роки ви плануєте заводити дітей. Вакцини для профілактики кашлюку бувають цільноклітинні і додатково очищені, т. зв. «ацелюлярні». Після віку 7 років рекомендується застосовувати тільки ацелюлярні вакцини. Про літери: «DTР» – вакцина від дифтерії, правця та кашлюку; «DTаР» – вакцина від дифтерії, правця та кашлюку, але кашлюк ацелюлярний; «Tdap» – вакцина для дорослих від дифтерії, правця та кашлюку, кашлюк ацелюлярний, зменшена доза ккашлюку та дифтерії – оптимальний варіант, рекомендований читачам старше 7 років (з того, що є на ринку, цьому поєднанню букв відповідають «Boostrix» і «Adacel»).

7. Питання: «Що робити, якщо правильно щеплені в дитинстві, але пропустили необхідні вакцинації (в 26, 36, 46 і т.д.)?» Відповідь: отримати 1 дозу вакцини незалежно від того, 36 вам чи 56 років.

8. Питання: «Що робити, якщо в дитинстві не прищеплювалися, або щеплені неправильно, або не знаємо – щеплені чи ні?» Відповідь: отримати три дози – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

9. Додаткова вакцинація від кашлюку, дифтерії та правця обов'язкова для вагітних. Тобто питання не в тому, «чи можна вагітним»! Саме вагітним потрібно насамперед!

10. Комбінована вакцина (дифтерія + правець + кашлюк – Tdap) вводиться одноразово при кожній вагітності у 2-му чи 3-му триместрі (оптимально – на терміні 26-37 тижнів). У будь-якому випадку вакцинацію слід завершити не менше ніж за 2 тижні до передбачуваної дати пологів.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X