Діє безвідмовно. Як правильно приймати парацетамол і які є аналоги

22 березня 2020, 11:35

Парацетамол — ліки з жарознижуючою і помірною знеболюючою дією.

Препарат не має протизапального ефекту, оскільки не впливає на вироблення простагландинів в інших тканинах організму, що обумовлює відсутність у нього негативного впливу на водно-сольовий обмін (парацетамол не викликає затримку води і натрію), а також на слизові оболонки шлунку і кишечника.

Відео дня

Парацетамол: склад і форма випуску

Діюча речовина — парацетамол. Ліки містить додаткові компоненти: картопляний крохмаль, желатин, стеаринова кислота, лактоза (Молочний цукор). Випускається Парацетамол в таблетках (200 мг, 325 мг, 500 мг).

Купити Парацетамол в таблетках.

Парацетамол: показання

Ліки приймають для швидкого полегшення болю, включаючи головний, зубний біль, невралгії (біль при ураженні нервів), м’язовий, ревматичний біль, менструальний, біль при опіках, травмах.

Також його можна приймати для зниження температури і жару при запальних захворюваннях.

Парацетамол: протипоказання

Парацетамол заборонений при підвищеній чутливості (алергії) до парацетамолу, непереносимості будь-яких інгредієнтів, функціональної недостатності (тяжких порушеннях роботи) нирок і / або печінки. Ліки не виписують дітям до трьох років.

Препарат не можна приймати одночасно з ліками, які теж містять парацетамол.


Парацетамол при вагітності і годуванні грудьми

Парацетамол можна застосовувати в періоди вагітності та годування груддю тільки за призначенням лікаря.

Парацетамол: інструкція

Таблетки Парацетамол призначені для прийому всередину через 1−2 години після їжі і з великою кількістю рідини.

Дорослим і пацієнтам літнього віку, а також дітям старшого віку (від 12 років) призначають по 500−1000 мг з інтервалом 4−6 годин. Максимальна доза, яку можна прийняти за добу — 4 м Інтервал між прийомами таблеток парацетамолу не повинен бути менше 4 годин. У людей з порушеннями роботи печінки або нирок, із синдромом Жильбера, літніх хворих підсумкова добова доза повинна бути зменшена або відповідно збільшений інтервал між прийомами.

Парацетамол для дітей: дітям дошкільного віку (3−6 років або вагою 15−22 кг) призначають дозу 250 мг x 4 рази / добу (1000 мг / добу). Дітям від 6 до 9 років (Або до 30 кг) призначають 1500 мг / добу, розділені на 4 прийоми. Дітям від 9 до 12 років (Або до 40 кг) — 500 мг x 4 рази / добу (2000 мг / добу). Інтервал між кожним прийомом таблеток парацетамолу не повинен бути менше 4 годин.

Купити Парацетамол сироп для дітей.

Окреслені вище дози перевищувати заборонено. Скільки можна приймати парацетамол? Лікарі не радять приймати ліки більше п’яти днів як знеболюючий і більше трьох днів як жарознижуючі ліки без призначення та нагляду лікаря.

Парацетамол і алкоголь

Обов’язково перевіряйте склад будь-яких прийнятих вами ліків, якщо раніше ви вжили алкоголь. У них може виявитися парацетамол. Небезпека його полягає в тому, що препарат довго виводиться з організму різними шляхами: через нирки і печінку.

Його вплив може виразитися в кропивниці або в нудоті. Але перш за все наслідки стосуються печінки. Парацетамол після алкоголю має серйозний побічний ефект. Найважчий можливий наслідок прийому парацетамолу та алкоголю одномоментно — токсичний гепатит. Другий варіант негативних наслідків — печінкова недостатність. Гарантоване виникнення цього діагнозу, як і гепатиту, реальне лише в двох випадках: одночасне вживання невеликих доз спиртного і парацетамолу в перервах або вживання великої дози алкоголю і сильної дози ліків через якийсь час.

Парацетамол: передозування

Ознаки передозування Парацетамолом: больові відчуття в надшлунковій області, блювота, блідість шкірних покривів, відсутність апетиту. Через 1−2 доби можуть з’являтися ознаки гепатонекрозу (руйнування печінки), вираженість якого прямо залежить від ступеня передозування. У найбільш важких випадках розвивається недостатність печінки, коматозний стан.

При підозрі на передозування ліками слід негайно звернутися за медичною допомогою. Токсична дія парацетамолу спостерігається у дорослих після прийому дози понад 10−15 м

Лікування передозування: потерпілому слід провести екстрене промивання шлунка (протягом перших чотирьох годин після отруєння), призначити сорбенти (наприклад, вугілля активоване). Через 8−9 годин після можливого передозування показано введення розчинів (унітіол, попередників глутатіону-метіоніну), через добу — N-ацетилцистеїну. Обов’язково зверніться до лікаря.

Парацетамол: побічні ефекти

У рекомендованих дозах Парацетамол, як правило, переноситься добре і рідко викликає побічні реакції. Можливі побічні ефекти: алергічні прояви (висипання на шкірі, почервоніння, кропивниця, свербіж, ангіоневротичний набряк), багатоформна ексудативна еритема (включаючи синдром Стівенса-Джонсона), нудота, синдром Лайєлла (алергічний бульозний дерматит), запаморочення, біль у надшлунковій області, анемія (недокрів'я), підвищення активності ферментів печінки, гепатонекроз (розпад тканин печінки), порушення ендокринної системи (гіпоглікемія — зниження рівня цукру), тромбоцитопенія (зниження числа тромбоцитів), агранулоцитоз (зниження числа гранулоцитів), безсоння. При тривалому застосуванні великих доз парацетамолу підвищується ймовірність порушення роботи печінки, нирок, а також кровотворення.

Парацетамол: аналоги

Аспірин — застосовують для припинення больового синдрому різної етіології і гарячкових станів.

Панадол — застосовується для усунення гoловного болю, нападів мігрeні і мігренеподібних болів; больового синдрому, що виникає при ревматичних болях і невралгіях; зубного болю. Пaнадол також застосовується для полегшення симптомів грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій, його використовують як жарознижуючий засіб.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X