Допоможіть дослідникам! Вчені просять надсилати їм меми про коронавірус — не для веселощів, а заради науки

19 березня 2020, 18:13

Вчені з університету Амстердама і Льовенського католицького університету збирають меми про Covid-19. Щоб процес пішов швидше, вони попросили допомоги у користувачів соцмереж.

Вони запустили окрему форму на сайті, через яку їм можна відправляти меми. Вона доступна англійською, голландською, китайською, корейською, польською та російською мовами.

Відео дня

Там користувачі можуть відправити сам мем, написати, де вони його знайшли, а також пояснити суть жарту.

Марк Боукс, один з авторів дослідження, пояснює, що вони збирають меми не для того, щоб повеселитися, а щоб зрозуміти, як сучасне суспільство намагається осмислити і «пом'якшити» кризові ситуації на прикладі пандемії Covid-19, пише The Next Web.

Жарти відволікають людей від загрози, вони є формою негативної сатири або можливо люди просто намагаються веселитися навіть в найстрашніші часи? Вченим цікаво, як представники різних культур інтерпретують меми та для чого їх використовують.

«Зараз ми чітко бачимо, як суспільство намагається взаємодіяти у важливих питаннях. Роль гумору в стресові часи вкрай цікава: чи можемо ми зробити серйозну проблему досить "легкою", щоб впоратися з нею. Ми сподіваємося отримати щось корисне і актуальне з цього непростого періоду», - розповідає Боукс.

Серед авторів дослідження також відзначена Гіслінда Куйперс - раніше вона працювала над темою жартів про терористичний акт 11 вересня 2001 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X