Шнобелівська премія-2019: що чесати приємніше, найбрудніші гроші і температурна асиметрія мошонки листонош

13 вересня 2019, 12:00

12 вересня в Гарварді оголосили лауреатів Шнобелівської премії-2019. Переможці отримують 10 трильйонів зімбабвійських доларів однією купюрою (приблизно 40 центів США) і символ премії.

Всього є 10 номінацій, які вручаються за дослідження, «які змушують спочатку засміятися, а потім - задуматися».

При отриманні нагороди у кожного з переможців є рівно одна хвилина, щоб виголосити свою промову. За хронометрах відповідає восьмирічна дівчинка, яка, по закінченню часу, перериває вчених фразою «Будь ласка, досить, мені нудно!».

Відео дня

Загалом, є за чим постежити. Розповідаємо про переможців:

Фізика. Чому у вомбатов квадратний послід? Таке питання поставили американські дослідники. Результати дослідження, за задумом вчених, повинні допомогти промисловості виробляти і пересувати предмети відповідної форми.

Анатомія. Французькі вчені дослідили температурну асиметрію мошонки французьких листонош - причому як одягнених, так і роздягнених. Так ось, виявилося, що різниця дійсно є - у одягненого листоноші ліве яєчко тепліше за праве.

Інженерія. Нагорода за один із (дійсно) корисних винаходів, які можна застосувати в житті, пішла іранському вченому. Він придумав машину по зміні підгузників, і навіть отримав на неї патент. За словами вченого, машина все робить сама, без втручання людини.

Медицина. Всім потрібно їхати в Італію. Місцеві вчені довели, що піца, зроблена і з'їдена в Італії, зменшує ризик виникнення раку і інфаркту.

Медична освіта. Виявляється, методи дресирування для навчання хірургів-ортопедів діють гірше, ніж традиційні. Єдине, що покращилося - рішення тестових завдань.

Хімія. Чи знаєте ви, скільки слини виділяє п'ятирічна дитина? А ось японські вчені дізналися відповідь - 0,5 літра, за що і отримали «Шнобелівку».

Біологія. Ціла команда з 6 країн прийшла до захоплюючого висновку: «Якщо намагнітити мертвих тарганів, то вони значно довше зберігають магнітні властивості, ніж живі комахи». Як тобі таке, Ілон Маск?

Економіка. Румунські леї переносять на собі найбільше небезпечних мікробів.

Премія миру. Американські дерматологи з'ясували, що найприємніше чухати щиколотку, спину і передпліччя.

Психологія. «Коли ви берете ручку в рот, це змушує вас посміхатися і робить щасливішими. Насправді це неправда».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X