Вчені спростували міф про "генетику" багатства

14 серпня 2015, 16:38
Шведські вчені з Університету Лунда провели дослідження з метою з'ясувати, чи впливає генетика на матеріальний добробут людини

Ряд попередніх досліджень показав, що якщо батьки є багатими, то велика ймовірність того, що в майбутньому людина буде жити в достатку. Шведські вчені спробували з'ясувати, чи існує «ген багатства» і прийшли до висновку, що вся справа в спадщині і культурі виховання, а не в людській природі, повідомляє Daily Mail.

Відео дня

У ході дослідження фахівці вивчили дані про більш 2500 прийомних дітей Швеції, які були усиновлені в період між 1950 і 1970 роком. Вони проаналізували дані про фінансове благополуччя учасників експерименту в надії з'ясувати, що вплинуло на їх фінансовий стан у майбутньому: гени або виховання в благополучній родині.

З'ясувалося, що завдяки правильному вихованню багатих батьків і спадок, діти в майбутньому могли не тільки зберегти капітал, але й примножити його. Крім того, вчені відзначили, що на добробут учасників експерименту ніяк не впливав «ген бідності» їх біологічних батьків.

«Результати нашого дослідження показують, що діти з багатих сімей за своєю природою не талановитіші за інших. Навіть у эгалитарной Швеції багатство породжує багатство», - говорять дослідники.

Показати ще новини
Радіо НВ
X