Вчені розвінчали міф про сидячий спосіб життя

0 коментувати
Сидячий спосіб життя шкідливий для здоров'я, але не смертельний
© Pixabay

Сидячий спосіб життя шкідливий для здоров'я, але не смертельний

Британські вчені спростували міф про зв'язок сидячого способу життя і ранньої смерті

Раніше фахівці повідомляли про те, що низький рівень фізичної активності, а також час, проведений сидячи за комп'ютером або перед телевізором, підвищує ризик передчасної смерті. Проте група вчених Ексетерського університету і університетського коледжу Лондона в ході нового дослідження спростувала цю теорію, не побачивши зв'язку між сидячим способом життя і підвищенням ризику ранньої смерті. Про це повідомляє The Independent.

Фахівці проаналізували дані більше п'яти тисяч осіб за 16 років. Вони вивчали загальний час відпочинку, роботи, кількість часу, проведеного в сидячому положенні, а також кількість часу, що витрачається на спорт і рівень фізичної активності учасників експерименту.

Крім того, враховувалися стать, вік, етнічна приналежність, соціально-економічний статус, загальний стан здоров'я, куріння, вживання алкоголю і режим харчування респондентів. В результаті їм не вдалося встановити зв'язку між сидячим способом життя і підвищенням ризику смерті.

«Наше дослідження спростовує сучасні уявлення про сидячий спосіб життя. Безумовно, низька фізична активність робить украй негативний вплив на здоров'я, однак нам вдалося встановити, що будь-яка поза, будь то сидячи або стоячи, при якій людина мало рухається і витрачає мало енергії, робить негативний вплив на здоров'я», - говорить доктор Мелвін Хиллсдон.

Результати дослідження були опубліковані в Міжнародному журналі з епідеміології.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

LOL ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: