Вчені розповіли про найбільш стресові професії

0 коментувати
Найбільш стресовими виявилися професії офіціанток, медсестер, продавщиць і інші низькооплачувані професії у сфері послуг

Найбільш стресовими виявилися професії офіціанток, медсестер, продавщиць і інші низькооплачувані професії у сфері послуг

Вчені з'ясували, що найбільш серйозний стрес на роботі відчувають представники малопрестижних професій, які залежні від примх клієнтів і начальства - офіціанти та продавці

"Саме серед цієї групи найбільший ризик інсульту і інших захворювань серцево-судинної системи. Ті, хто займається низькооплачуваним фізичною працею (охоронці та вантажники, наприклад), відчувають на роботі не більше стресу, ніж професори і лікарі", - повідомляє УНІАН з посиланням на дослідження в журналі Neurology.

Відзначається, що китайські вчені узагальнили дані 40 тисяч працівників у віці від 18 до 75 років з трьох континентів. Інформація про їх здоров'я збиралася від 3 до 16 років.

"Всі професії категоризувалися виходячи з двох параметрів: рівень психологічного навантаження і рівень працівника контролю над трудовим процесом. Виявилося, що лікарі, архітектори та інші професіонали, незважаючи на високе навантаження, мінімально ризикують одержати інсульт - це шановні професії, представники яких самі керують своїм робочим часом і виконуваними завданнями", - підкреслюється в повідомленні.

Найбільш стресовими виявилися професії офіціанток, медсестер, продавщиць і інші низькооплачувані професії у сфері послуг. Робота в цій сфері відрізняється великими навантаженнями, нерегулярним графіком і, головне, її представники змушені підкорятися вимогам і примхам) клієнтів і керівництва. Крім того, вони страждають від відсутності поваги з боку суспільства.

В результаті ризик інсульту для представників цих професій як мінімум на 22% вище, ніж у лікарів і архітекторів. Вчені вважають, що стрес на роботі змушує людей часто палити, вживати алкоголь, їсти нездорову їжу - саме це і підвищує ризик інфаркту та інсульту.

На подив дослідників, робота, де люди мінімально управляють своєю діяльністю, але не відчувають тиску з боку начальства і клієнтів (охоронці, шахтарі, вантажники), позбавлена ризиків розвитку серцево-судинних захворювань.

Раніше портал для пошуку роботи CareerCast склав список професій, які знаходяться під загрозою зникнення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

LOL ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: