Вчені довели, що синдром стервозного обличчя зустрічається не тільки у стерв

Одна з найзнаменитіших носіїв синдрому стервозного обличчя - зірка Сутінків Крістен Стюарт

Одна з найзнаменитіших носіїв синдрому стервозного обличчя - зірка Сутінків Крістен Стюарт

Американські дослідники з допомогою комп'ютерної програми знайшли пояснення відомого синдрому стервозного обличчя. Цим терміном позначають схильність деяких людей мати сердитий або зверхній вираз обличчя в стані спокою або задуми

Люди, які страждають від цього синдрому, часто скаржаться на те, що їх без будь-якої на те причини запитують «чи все гаразд у тебе?» або «чому ти такий злий?». Американські вчені Джейсон Роджерс і Еббі Макбет з'ясували природу цього явища.

Їм допомогло спеціальне програмне забезпечення для аналізу міміки і жестів людей з більш ніж 500 параметрами. З допомогою програм вчені розглянули, що відбувається з виразом обличчя актриси Крістен Стюарт (Сутінки) і співака Каньє Веста.

Саме їх найчастіше називають іконами «синдрому стервозного обличчя» з моменту появи цього терміна в 2013 році. Вважається, що термін зародився після появи на YouTube ролика Bitchy Resting Face, який з того часу подивилися вже 6,7 млн. осіб.


Синдром стервозного лица встречается не только у женщин, но и мужчин. Часто типичным примером называют Канье Уэста

Синдром стервозного обличчя зустрічається не тільки у жінок, але й чоловіків. Часто типовим прикладом називають Каньє Веста


Програма, розроблена Роджерсом і Макбет, читала вираз облич і присвоювала їм статуси згідно з сімома основними емоціями — гнів, презирство, відраза, страх, щастя, смуток, здивування. Було також і восьме значення — нейтральне, що означало відсутність емоцій.

Аналізуючи вираз облич Стюарт і Веста, програма визначала, в яких ситуаціях вони відчували певні емоції, а в яких — ні.

Паралельно з цим дослідники дали програмі проаналізувати вирази облич групи «плацебо» - в яку включили людей, які не страждають від синдрому стервозного обличчя.

Результати виявилися досить вражаючими. У групі «плацебо» люди в ситуації, коли їхні емоції можна описати як нейтральні, в переважній більшості випадків дійсно не показували ніяких емоцій.


ВІДЕО

Знаменитий ролик, після якого з'явився термін - синдром стервозного обличчя


Проте, обличчя Каньє і Стюарт в аналогічній ситуації (в ситуації з нейтральною емоційністю) у більшості випадків висловлювали яскраво виражені емоції. Найчастіше програма фіксувала вираз презирства.

Дослідники вважають, що синдром стервозного обличчя насправді лише вказує на відсутність прямого і постійного зв'язку між виразом обличчя і емоціями людини.

З моменту появи терміна синдром стервозного обличчя не вщухають суперечки про те, хто є найзнаменитішим його володарем. Деякі з авторів досліджень на цю тему вважають, що це знаменита Мона Ліза.

Синдром стервозного обличчя вважається досить серйозною проблемою в діловому світі. Відомий бізнес журнал NJBIZ опублікував матеріал про те, як часто зазнають невдач на переговорах носії синдрому. Іншими словами, ті, хто виглядає агресивно або незадоволено в моменти, коли не контролює вираз свого обличчя.


Мона Лиза - самый знаменитый носитель синдрома стервозного лица в истории

Мона Ліза - найвідоміший носій синдрому стервозного обличчя в історії


Найчастіше в таких випадках страждають жінки, відзначали експерти, яких цитують у статті. З тієї простої причини, що чоловіків, які виглядають агресивно, сторонні схильні побоюватися і навіть поважати. А жінкам з таким виразом обличчя зазвичай приписують стервозність.

Синдром стервозного обличчя зустрічається у чоловіків не рідше, ніж у жінок, стверджують Роджерс і Макбет.

На думку Макбет, той факт, що його зазвичай приписують жінкам, легко пояснити. «У жінок його просто частіше помічають, - пояснює вона. - Оскільки від жінок частіше очікують щасливого вигляду і посмішки».


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

LOL ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: