В тренді більше жити. Шведські компанії активно переходять на 6-годинний робочий день

1 коментувати
Шведські компанії вважають, що 6-годинний робочий день стимулює працівників працювати з більшим ентузіазмом

Шведські компанії вважають, що 6-годинний робочий день стимулює працівників працювати з більшим ентузіазмом

Шведські компанії активно переходять на 6-годинний робочий день замість стандартних 8 годин

Компанія Filimundus, яка розробляє мобільні додатки, вже рік працює в такому режимі. На думку директора компанії, людям так простіше працювати, фокусуватися на роботі в офісі, і у них ще залишаються сили, коли вони йдуть додому, передає Inspired.

"Мені здається, що 8-годинний робочий день не такий ефективний, як думають люди. Фокусуватися на роботі протягом восьми годин надзвичайно важко. Доводиться змішувати роботу з чимось іншим для різноманітності. Стає важко розбиратися з особистим життям, проводити час з сім'єю", - вважає генеральний директор Filimundus Лайнуса Фелда

За словами директора Filimundus, після зменшення тривалості робочого дня працівників спостерігається зростання ентузіазму – вони не відчувають себе вичавленим до кінця дня, тому з більшою охотою повертаються на роботу на наступний день. Крім того, вони менше конфліктують на роботі і в цілому відчувають велику задоволеність життям.

Інший шведський техностартап Brath вже три роки працює по шість годин в день. Керівництво компанії використовує це як конкурентну перевагу для найму співробітників. Вони впевнені, що увійшовши у смак і відчувши збільшення вільного часу, працівник вже не зможе проміняти роботу в компанії на іншу.

Більш того, шведське місто Гетеборг ще в квітні 2014 року вирішив піти на соціальний експеримент і перевести на 6-годинний робочий день державні служби. На додаток до цієї ініціативи клініка Svartedalens вирішила найняти нових співробітників, і перевести всіх на 6-годинний робочий день. Організація позмінного трудового часу призвела до того, що медсестри та інший персонал стали більше часу приділяти власним сім'ям і якісніше виконувати свої обов'язки на роботі.

Ця ініціатива не обмежується державним сектором. Багато малих підприємств в Гетеборзі теж вирішили перейти на скорочений робочий день. Зокрема, так працює сервісний центр Toyota у цьому місті.

Раніше вчений з Оксфордського університету, який спеціалізується на проблемах сну, назвав найкращий час для пробудження і початку робочого дня.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

LOL ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: