Силует, прожектор або розмарин. Українцям запропонували вибрати інсталяцію на місце пам'ятника Леніну в Києві

5 квітня 2017, 13:41
Фонд Ізоляція запропонував українцям вибрати інсталяцію, яка буде знаходитися на місці пам'ятника Леніну в Києві. Переможця оберуть за допомогою онлайн-голосування

У відборі брали участь художники з усього світу. Їм запропонували придумати тимчасову художню інтервенцію (втручання) на місці поваленого пам'ятника.

У фінал пройшли митці з України, Сербії, Італії та Мексики:

Відео дня

De Pedestal

Італійці, брат і сестра Енцо і Сільвія Еспозіто створили дерев'яну клітку, яка повторює форму постаменту і буде стояти позаду підкреслюючи його безпорадність.

"Проект не пропонує ідею нового монумента, але аналізує порожній постамент - символ сили, впевненості, віри", - говорять автори.

Мені потрібен герой

Інсталяція сербки Мілени Вукович, яка пропонує встановити на п'єдесталі прожектор, що світить вдень і вночі. За задумом він буде світити в різні місця вулиці, нібито, шукаючи героя.

"Відсутність монумента - це також монумент, пам'ятник сучасному стану речей і ставленням людей до того, що буде"

Ритуал природи

Мексиканка Іса Каррильйо пропонує обкласти його горщиками з розмарином, щоб зняти напругу з перехожих і "залікувати їхні рани".

Друга частина інсталяції буде полягати в тому, що поряд з "пам'ятником" будуть проходити 45-хвилинні медитації. Після медитацій рослини роздадуть перехожим.

"Я розглядаю свій проект, як спробу самозцілення порожнього постаменту"

Героїв не існує

Інсталяція Микити Шаленого. Україна. Навколо постаменту розставлять книжкові полиці, як у бібліотеці тільки з дерев'яними табличками замість книг, на яких кожен зможе написати крейдою те, що він хоче забути і вугіллям те, що забувати не варто.

"Проти ідолів. Проти ідеології. За інформацію, за історію. За пам'ять і знання"

Проголосувати можна на сайті Ізоляції.

А нам цікаво:

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X