Оксфордські вчені визначили зони дотиків, прийнятні для різних людей

0 коментувати
Обійми корисні для зміцнення відносин
© pixabay

Обійми корисні для зміцнення відносин

Недавнє дослідження показало, при яких дотиках люди відчувають себе комфортно

Вчені Оксфордського університету з'ясували, що дотик до різних зон може або розслабляти людей, або ставити їх у незручне становище, передає The Telegraph.

Останнім часом поцілунки в одну або обидві щоки стали модним типом привітання. Проте результати дослідження свідчать про те, що насправді люди обурені таким високим рівнем близькості з незнайомцями. Зокрема, експеримент вчених показав, що незнайомці не повинні переходити рамки пристойності.

Професор Робін Данбар, який очолює дослідження, зазначив, що, хоча поцілунки при першій зустрічі і вважаються соціально прийнятними, більшість людей для власного спокою та комфорту частіше просто простягають руку.

«Дотик потрібно розглядати в залежності від контексту відносин», — стверджують фахівці.

Один і той же спосіб обіймів від родичів або друзів люди сприймають як підбадьорювання, від коханої людини, як щось більш приємне, а від незнайомця - як абсолютно небажаний жест.

Щоб встановити, які ділянки людського тіла прийнятні для дотиків від різних людей, учені опитали понад 1300 осіб з п'яти країн. За підсумками опитування була створена карта задовільності, терпимості і нестерпності обіймів.

Карта розділена на дві частини: жіночу і чоловічу. Для кожної статі визначено, чиї дотики і до якої ділянки тіла будуть приємні чи неприйнятні.


© The Telegraph

Карта демонструє, чиї дотики і до якої ділянки тіла будуть приємні чи неприйнятні. Максимальний комфорт і позитивні емоції позначені жовтим кольором, а критично-негативне ставлення до дотику або зона табу - чорним © The Telegraph


Зокрема, жінок не будуть бентежити будь-які дотики свого партнера. Дотики до пахової області чоловіка допустимі від незнайомої дівчини і зовсім нестерпні від рідної матері.

Вчені також відзначають, що регулярні обійми важливі для людських стосунків. Вони формують і зміцнюють соціальні зв'язки. Однак слід бути обережним з тим, до кого і яким чином торкатися.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

LOL ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: